Bitcoin’de Bir Sonraki Büyük Düzeltme Ne Zaman?

Meşhur kripto para analisti Josh Rager, Bitcoin’in son fiyat artışını sürdüreceğine inanıyor. Bitcoin’in kısa vadede, 9,400 $ ‘a ulaşacağını düşünen Rager, ek olarak popüler kripto para biriminin yükselişten ilkin bir kez daha 8000 $ bandına geri dönme şansının bulunduğunu da belirtti. Sadece genel piyasa göstergeleri hâla pozitif yönde seyrediyor:

9.700 dolara ulaşmadan ilkin Bitcoin’in bir düzeltme yapmasından şüphelenebilir bundan dolayı en fazlaca beklenen yerlerden biri de burası.

İşte tam da bu aşamada Josh Rager Bitcoin’in en sonki mühim düzeltmesinin üstünden geçen 98 günlük süre zarfında yeni, büyük düzeltmesini yapacağını iddia ediyor. Bitcoin’deki son ciddi fiyat düzeltmesi 17 Mayıs’ta yaşanmıştı ve Bitcoin fiyatı o tarihte %26,3 geri çekilmişti.

Rager geçmişte de Bitcoin’in bir süredir büyük bir yükseliş dalgasının tesiri altına girmeye hazırlandığını belirtti. Bir tek birkaç ay ilkin Rager, Bitcoin’in parabolik bir ralliye girmek suretiyle bulunduğunu ve insanlığın büyük bir kısmının bir tam Bitcoin satın almak için zamanlarının günden güne tükendiğini dile getirmişti. 

Bitcoin Bir Yıl Sonrasında İlk Kez 9 Bin Dolara Ulaştı

Haberimizin hazırlandığı sırada Bitcoin, 11 Mayıs 2018’den sonrasında ilk kez 9.000 dolar seviyesine kadar yükselmeyi başarsada bu direnç seviyesinden 7.700 dolar bandına doğru kâr satışları sebebiyle süratli bir geri çekilme yaşandı. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir