Bitcoin’de Her Adımı Doğru Bilen Peter Brandt’tan Heyecanlandıran Boğa Sezonu Öngörüsü

Bitcoin kahini Peter Brandt, görünüşe bakılırsa yeni bir Bitcoin boğa piyasasının başladığına inananlar içinde. Peter Brandt, kişisel Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımda 3 maddeyle Bitcoin’in niçin boğa piyasasına girdiğini kanıtladı.

Yükseliş İçin 3 Niçin

Coinbilgi.net olarak daha ilkin de bildirdiğimiz suretiyle, Bitcoin 2019’un ilk yarısının sonunda 13.700 dolar seviyesine ulaştıktan sonrasında altı aylık düşen kanalda sıkıştı. Sadece, en iyi kripto para birimi 8,160 dolarlık bir günlük kapanış basmayı başardı ve sonunda ayı trendinden ayrıldı. Bitcoin’de uzun süredir beklenen bu hareket, boğaların enerjisini arttırdı.

Bitcoin’in oldukca yıllı desteği de bozulmadan kalıyor, bu da BTC’nin Ocak 2015’te başlamış olan parabolik yükseliş trendini devam ettirebileceği anlamına geliyor. Son birkaç ay içinde Bitcoin bu desteğe birçok kez dokundu, sadece ayılar hemen hemen altından kalkmadı.

Buna ek olarak, usta analist Bitcoin’in günlük grafikte baş ve omuzların (H&S) altına ulaşmaya yaklaştığını fark etti. BTC’nin ters baş ve omuzlar (iH&S) modelinden çıkmak suretiyle olduğuna ilişkin görüşler de son dönemde Twitter’daki kripto para topluluğu tarafınca birçok kez gündeme getirilmişti.

Kripto para topluluğu, Bitcoin’in Aralık 2017’de 20 bin dolarla tüm zamanların en yüksek seviyesini kaydetmesinin peşinden hayalet bir kasabaya benziyor. O şekilde ki 2017’deki boğa sezonun peşinden BitInfoCharts’ın verilerine bakılırsa, Bitcoin ile ilgili atılan tweet sayısı şu anda 2014 seviyesine gerilemiş durumda.

Bitcoin kahini Peter Brandt daha önceki analizlerinde de Bitcoin’in boğa sezonuna girebilmesi ve 50 bin dolarlık boğa koşusuna başlayabilmesi için Twitter’daki boğaların tamamen piyasayı terketmesi icap ettiğini savunmuştu.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir