Bitcoin’de Rüzgar Tersine Dönebilir

Bitcoin’de fiyat düşüşleri yaşandığı bugünlerde kripto para piyasaları resmen kan ağlıyor, kan içiyor. Bu düşüşler en fazla yatırımcıları etkilerken bazen yatırımcıların tepkileri daah da fazla artarak kripto paralarda yaşanmış olan bu düşüşlerin sebebi devamlı olarak soruluyor. Bitcoin’de yaşanmış olan bu düşüşler öteki tüm kripto paraları da etkilerken güvenlik mevzusunda yaşanmış olan problemler dolayısı ile Ethereum düşüş gösteriyor.

Analistlerin saçma yorumları ve gelecekte Bitcoin’in fazlaca yükselecek bulunduğunu, hatta gelecek haftalarda üstün dereceli kırabilecek olduğuna dair iddiaları dolayısı ile yatırımcıların itimatı daha da fazla sarsılmış iken bu durumun arkasında yatan büyük sorumlular analistler ve kripto para yorumcuları gösteriliyor.

Yatırımcıları Yanlış Yönlendirdiler

Tom Lee, Charlie Lee, McAfee benzeri yatırımcılar geçtiğimiz haftalarda birkaç gün içinde Bitcoin’in üstün dereceli kıracak bulunduğunu iddia etmiş sadece Bitcoin üstün derece elde etmek yerine büyük düşüşler yaşamıştı. Yaşanmış olan bu düşüşler sonucunda yatırımcıların itimatı sarsılmış ve bu durum dolayısı Ethereum, Ripple, ve öteki kripto paralara yatırım meydana getiren yatırımcılar dahi sektörün kırılgan bulunduğunu belirterek yatırımlarını çekmişti.

İddialar ise yakın gelecekte en azından Bitcoin‘de rüzgarın tersine dönebilecek olduğu yönünde. Finans spekülatörlerinin en düşük fiyattan yatırım yapmış olup ansızın yüklenip kripto paralarda üstün dereceli kırılmasını sağlayabilecek oldukları iddiası piyasanın aniden yükselmesini sağlayabilir. Bitcoin yeniden yükselir mi? Yükselir ise ne vakit yükselir? Rüzgar tersine ne vakit döner? Asla kimse asla bilmesi imkansız.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir