Bitcoin’e talep patlaması yaşanıyor

Bitcoin ile ilgili olarak dün sizlerle paylaştığımız haberimizde bir yatırımcının 344 milyon dolarlık Bitcoin aldığını açıklamıştık. Bugün ise ortaya çıkan haberlere bakılırsa Bitcoin’e son dönemde yükselişe geçmesinin arkasından yeniden yoğun talebin olduğu ve alım talebinin fazlalığı arttıkça kripto paranın mevcut durumunun daha çok yükseldiği ortaya çıktı.

ABD’li basın kuruluşları tarafınca sık sık eleştirilmesine karşın Amerikan vatandaşları ile Asya bölgesinde olanların en fazla tercih etmiş olduğu para birimlerinden birisi olan BTC’nin bu zamanda yükselişe geçmesinin Avrupa’da yaşayan yatırımcıları da harekete geçirdiği ortaya çıktı. Yabancı BTC informasyon paylaşım sayfalarında birçok yatırımcı iyi mi yatırım yaparsa daha çok kazanç sağlayabileceğini sorgulamaya başladı.

Bitcoin Asya Bölgesinde Güvenilir Para Olarak Görülüyor

Asya bölgesinde bilhassa Çin’de sandığımızın aksine birçok güvenlik ve mafya problemi yaşanıyor. Asyalı kullanıcılar Şimal Kore’nin ABD ile son durumunu göz önüne alarak görünen o ki kripto paralara oldukça fazla güveniyor. Gene aynı şekilde Japonya ve Cenup Kore’de son 1 yıl içinde altın alımına gelen talebin en üst seviyelerde olduğu belirtiliyor.

[bitcointicker]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir