Bitcoin’in Geleceği Ne Olacak?

SETA bir açık oturum düzenledi ve kripto paraların geleceği temalı bir açık oturum düzenledi. SETA Iktisat Araştırmaları Direktörü Nurullah Gür’ün moderatörlüğünde, gerçekleşen seminere mühim adlar katıldı.

Erkin Şahinöz ve İslam Memiş benzer biçimde adların katılımıyla gerçekleşti. “Bitcoin Rüzgarı ve Kripto Paraların Geleceği” temalı açık oturum, SETA Iktisat Araştırmaları Direktörü Nurullah Gür’ün moderatörlüğünde Bitcoin gelecek dönemde iyi mi bir değişiklik yaşayacak ve ne benzer biçimde değişimler olacak bu mevzulara parmak basıldı.  Şerif Istek Bitcoin tüm piyasanın umudunu kaybetmiş olduğu aniden çıktığını bir anlamda büyük bir enerji getirdiğini yineledi. Sadece bitcoin üretimi mevzusunda da ciddi bir enerjinin harcandığını söyleyen Istek, çevreye zarar vermeden üretim yapmanın son aşama mühim bulunduğunu dikkat çekti.

“DEVLETLERİN BU PİYASALARI DENETLEMESİ VE DÜZENLEMESİ GEREKİYOR”

Erkin Şahinöz ise Bitcoin’in herhangi bir halde banka, yatırımcı, devlet ya da bir kuruluşa gerekseme olmadan bu noktalara geldiğini söylemiş oldu.

İslam Memiş ise Blockhain teknolojisinin gelecek adına oldukça mühim olduğuna vurgu yapmış oldu.  Kripto paraların vergilendirilmesi ile ilgili de konuşan Memiş devletler bunu yapmak zorunda insanların mağdur olmaması için kripto para sektörünün devamlı olarak denetlenmesi gerekiyor şeklinde konuştu.

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir