Bitcoin’in Neden Düştüğüne Dair Araştırma

Chainalysis adlı kripto para topluluğunca meydana getirilen ”Bitcoin niçin düşüyor?” araştırması dikkat çekiyor. Tüm dünyanın etken olarak ilgi gösterdiği sadece buna karşın düşüş yaşayan Bitcoin’de düzey 6000 dolar civarından birazcık daha yüksekte tesirini koruyor. Birçok şahıs Bitcoin almanın artık karlı olmadığını düşünüyor ve yatırımlarını değişik alanlara çekmenin zamanı geldiğini iddia ediyor.

Sadece asla kimse Bitcoin’in niçin dolayı düştüğünü bilemiyor. Suni zekalı robotlar tarafınca yaratıldığı iddia edilen kripto paranın, Chainalysis adlı kripto para topluluğunca meydana getirilen araştırmaya gore düşüş sebebi fazlaca rahat. Topluluk, ”bir büyük yatırımcının korkması ve parasını geri çekmesi sonucunda sürü psikolojisi adı altında hepimiz aynı davranışı yapıyor ve kaygı ederek yatırımlarını geri çekiyor” dedi. Bunun ise kripto paraların düşmesinde aslolan etken olduğu açıklandı.

İnsanlar Korkuyor, Yatırım Azalıyor

İnsanların korkması sonucunda azalan yatırımcı sayısı ve yatırımların direkt olarak anlık bir halde geri çekilmesi düşüşü tetikleyen etkenler oluyor. Birçok düşük yatırımcının bu duruma niçin olabildiği şeklinde dev yatırımcıların gene binlerce kullanıcıya eşit olacak şekilde yatırımlarını ansızın çekmesi düşüşün aslolan sebepleri içinde bulunuyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir