BitFlyer, Blockchain Oylama Uygulaması İle İlk Sanal Hissedarlar Toplantısını Düzenledi

Japonya’nın en büyük kripto para borsalarından birini işleten BitFlyer Holdings, genel hissedarlarını Cuma günü topladı ve ilk kez bir blockchain oylama uygulaması kullandı.

Toplumsal mesafenin lüzumlu olduğu “yeni düzgüsel” de, blockchain teknolojisi başka bir kullanım durumu buluyor. BVote adlı oylama uygulaması, BitFlyer’in yan kuruluşu BitFlyer Blockchain tarafınca geliştirildi. İlk sanal paydaş toplantısı herhangi bir problem olmadan planlandığı benzer biçimde sonlandı.

Uygulama oy sahteciliği ve manipülasyonu önlemek amacıyla kullananların kimlik kotrolünü sağlarken ‘My Number’ kartlarını (ABD’deki Toplumsal Güvenlik Numarasına benzer) taramasını gerektiririyor.

BitFlyer ilkin hususi şirketlerin hissedarlar toplantılarına uygulamayı tanıtmayı hedefliyor. Sonrasında ise kamu şirketlerinin hissedarlar toplantılarını hedef alacaklar.

Perşembe günü, BitFlyer’in rakibi Coincheck, sanal paydaş toplantıları için yeni bir hizmet duyurdu . Sharely olarak adlandırılan hizmet sonbaharda halka tanıtılacak.

Sanal Hissedarlar Toplantısı

BitFlyer Blockchain CEO’su Yuzo Kano, hissedarlar toplantısına fizyolojik olarak katılan yalnız üç şahıs bulunduğunu deklare etti. Öteki sekiz hissedarın ise uzaktan katıldığını beyan etti.

Gündem, firmanın korona salgınının ortasında sayısallaşmayı teşvik etmek için şirket maddelerini kısmen değiştirmekti. Toplantı yalnız 20 dakika sürdü.

Katılımcılardan biri sanal toplantı için, “Maddi olarak kolaylık sağlamış olduğu ve gezi amacıyla vakit almadığı için geleneksel toplantıların toplanmasından daha elverişli” dedi. Başka bir katılımcı, “COVID-19 pandemisi sebebiyle uzaktan çalışmaya alıştığım için, BVote kullanma mevzusunda acayip hissetmedim” ifadelerini kullandı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir