Bithumb 11 Ülkede Kapandı!

Cenup Kore’nin en büyük kripto para borsası konumunda olan Bithumb borsası bugün açıklanan karar ile beraber 11 ülkede faaliyetlerine son verdiğinin açıklamasında bulunmuş oldu. Kripto para alımı ve satımı mevzusunda meydana getirilen açıklamalarda bu 11 ülkenin riskli ekonomiye haiz olduğu açıklandı. Bithumb bünyesinden meydana getirilen açıklamada 11 ülkenin istatiki verilerde riskli ekonomiye haiz ve güvenilmeyecek ülkeler olduğu belirtilerek bundan dolayı faaliyetlere son verildiği açıklandı.

Türkiye’de aslına bakarsanız hizmet sunmayan sadece belirli yöntemler ile kullanılabildiği iddia edilen Bithumb‘ın Şimal Kore, İran, Irak, Sri Lanka ve benzeri ülkelerde tamamen kapanık olması ise bu ülkelerde borsayı kullanan kullananların yatırımlarını geri çekmelerine bir engel değil.

Riskli Ekonomilerde Barındırmıyorlar

Bithumb ve öteki birçok yatırım ve borsa şirketi son yıllarda gelişmemiş ülkelerde baskıcı rejimlerin aslolan hedefleri içinde yerini alırken, devamlı olarak yenilenen teknolojiler ve ekonomik alanda atılan adımlara karşın baskılardan bir türlü kurtulamıyor. İran rejiminin mevcut olarak ekonomik yönetimde aslına bakarsanız çok çok fazla sıkıntısı mevcut iken Şimal Kore’nin olmayan ekonomisinde Bithumb sistemlerini kullanabilecek en küçük bir insanoğlunun dahi olmadığı, yalnız üst düzey adların bu sistemlere erişebildiği bilinmekte.

Irak ve Sri Lanka ise bu ülkelere benzer şekilde ekonomileri fena olan ve riskli sınıfta gösterilen ülkeler olması dolayısı ile yabancı yatırımcıyı ülkelerine çekemeyen ekonomiler olarak gösterilmekteler.

  • Türkiye ve AB üyesi ülkeler ekonomik olarak iyi durumda olmasına karşın yabancı yatırımcı son dönemde Türkiye‘yi dahi riskli görerek yatırım yapmamakta.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir