Bithumb Yeni Dönemde 6.000 Mağazaya Hizmet Verebilir

Cenup Koreli kripto para borsası devi Bithumb, yeni dönemde 6.000 ve üstünde sayıda mağazada Bitcoin ile ödeme seçenekleri eklenmesi için harekete geçti. Son dönemde Asya vatanlarında yaşanmış olan kripto para karşıtı siyasiler ve yasalar dolayısı ile Bithumb ve öteki kripto para borsaları zor durumda kalırken, Cenup Kore ve haricinde olan ülkelerde Bithumb tarafınca birçok mağazada Bitcoin ile ödeme desteği sağlanacak.

Eğer planlar işlediği şeklinde ilerler ise Bithumb yetkilileri tarafınca mağazalarda tıpkı kredi kartı ve banka kartı ile POS aletinden ödeme yapıldığına benzer şekilde dileyen müşteriler ”Bitcoin” ile ödeme yapabilecekler. Sistem ise oldukça rahat ve kolay bir halde hızlıca işleyecek, tıpkı kredi kartı ile ödeme yapar şeklinde Bitcoin sahibi kişiler ödemelerini BTC ile yapmak istediklerini satış temsilcisine yada mağaza yöneticisine iletebilecekler.

Cenup Koreliler Karardan Memnun

Cenup Korelilerin ise alınan karardan memnun oldukları iddia edildi. Bir süre sonrasında Cenup Kore’nin her sektördeki dev mağazalarında Bitcoin ile ödeme şansı sunulacak olurken, bazı mağazaların ise Bitcoin ile ödeme yöntemini kabul edip etmeyecek oldukları bilinmeyen.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir