Bitmain İsrail’deki Merkezini 3 Kat Büyütecek

Çinli madencilik devi Bitmain almış olduğu son dakika sonucu ile beraber İsrail’de bulunan geliştirme merkezinin 3 kat daha çok büyütecek bulunduğunu resmen duyuru etti. Meydana getirilen açıklamada İsrail’de mevcut olan araştırma ofisinin 3 kat daha çok büyütülecek olduğu açıklandı. 12  milyar dolar değere haiz Bitmain almış olduğu bu kararın sonucunda 3 kat daha çok gelişme yoluna gidecek olduklarını, İsrail’de 3 kat daha çok çalışan ile yola devam edecek olduklarını deklare etti.

Bu açıklamalar kısa süre içinde İsrail basınında ve dünya basınında geniş çaplı yer bulurken, İsrail ekonomisine katkı sağlayacak olan ve 3 kat daha çok istihdam sağlayacak olan Bitmain’in bu sonucu bölgede pozitif karşılandı.

İsrail İle Tecim Yapmayan Ülke Sayısı Azca

Türkiye, Çin, ABD ve birçok ülke İsrail ile tecim yapıyor ve kararlarını ne bazı ülkeler onaylamasa bile ticari ilişkiler son aşama fazla üst düzey aşamada yapılıyor. Bitmain’in bu sonucu Çin hükümetinden tamamen bağımsız bir karar iken, bölgede İsrail’in kripto paralar ve madencilik alanında liderliğe doğru yol alıyor olması bölge ülkelerinin kripto paralar mevzusunda daha çok emek vermesi icap ettiğini doğruluyor.

Ticari olarak İsrail yönetiminin ise bu tür istihdam yaratan şirketlere karşı davranışı, ülke içinde güvenlik alanında şirketlerin güvenilir bir ortamda hizmet sunabilmesi Bitmain benzeri şirketlerin ülkeyi tercih etmesi için ilk nedenlerden bir tanesi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir