Bitmain’de İç Savaş: CEO Jihan Wu, Şirketin %60 Hissedarını Kovdu, BCH Yükselişe Geçti

2017’deki boğa sezonunun yerini ayı sezonuna bırakmasıyla çıkmaza giren ve uzun süre toparlanamayan Bitmain’de sular durulmuyor. Bugün sabah saatlerinde Coindesk’te yer edinen habere nazaran Bitmain’in kurucu ortağı ve CEO’su Jihan Wu, öteki bir kurucu ortak ve firmanın en büyük hissedarı olan Micre Zhan’ın işe bıraktığını belirtiyor. Bitmain cephesinden gönderilen e-posta gönderisinde şu ifadelere yer verildi:

“Bitmain’in yasal temsilcisi ve CEO’su Jihan Wu’nun derhal tüm görevlerden azledilmesine karar verdi.”

Ek olarak şirket çalışanlarının Bitmain’in %60 hissesini elinde bulunduran Micre Zhan’le görüşmesi de yasaklandı. Duyuruya nazaran bu yasağa karşı gelenler şirketten kovulabilecek.

Zhan’ın ani kovuluşu Bitmain’deki sıkıntılı sürecin son yansıması oldu. Şirket geçtiğimiz yıl tüm dev projelerini askıya almak zorunda kalmış ve dünyanın dört bir tarafındaki ofislerinde küçülmeye gitmişti.

Bitmain’in kurucuları Jihan Wu ile Micre Zhan’in Bitcoin Cash’te yaşanmış olan çatallanma sebebiyle düşünce ayrılığına düşmüş olduğu ve firmanın bu süreçte milyonlarca dolarlık zarara uğramış olduğu biliniyor.

En oldukça okunanlar:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir