Bitmex: Asla Gerçek Paranın Yerini Alamayacak

Kripto para borsası Bitcoin Mercantile Exchange (Bitmex) yöneticilerince onaylanan ve gösterilen raporda Bitcoin yada benzeri kripto para birimlerinin hiçbir vakit gerçek paraların yerini almasının mümkünatı olmadığı açıklandı. Kripto paraların mevcut olarak gerçek para birimlerine oranla oldukça daha değişik bulunduğunu ve düzgüsel yaşamda kullanılmasının işlemleri oldukça fazla geciktirdiğine değinen Bitmex yetkilileri, bu durumun ise en basitinden kullanımı zor olması dolayısı ile gerçek para birimi ile Bitcoin’in yarışamayacak bulunduğunu deklare etti.

Gösterilen raporda gerçek para birimlerinin oldukça rahat kullanılabildiği ve oldukça kolaylıkla güvenli hale getirilebildiği, fakat Bitcoin ve benzeri kripto para birimlerinin gizleme ve güvenlik mevzusunda devamlı siber hücum baskısı altında olduğu, bu durumun ise bununla beraber ciddi problemler getirmiş olduğu açıklandı.

Yönetim Yok, Itimat Azca

Bitmex raporunu yorumlayan uzmanlar ise bu açıklamaların doğru bulunduğunu, kripto paraların gerçek para birimlerine oranla oldukça daha çok geride ve nakit para şeklinde kullanılmasının olanaksız bulunduğunu deklare etti. Meydana getirilen açıklamalarda devamlı olarak kripto paraların gelecekte kullanılabilecek olduğu iddia edilse bile ABD ve Avrupa Merkez Bankası bu durumu hissetmeleri durumunda derhal lüzumlu önlemleri alacak olduklarının mesajını vermiş ve Rusya tarafınca da ”Bitcoin hiçbir şekilde para birimimize bir rakip değil olması imkansız” açıklaması yapılmıştı. Bugün dünyada trilyonlarca dolarlık para dolaşımda iken kripto para piyasasının toplam hacmi ise averaj olarak bugün itibari ile 300 milyar dolar civarında ve aradaki fark akıl almaz seviyede fazla.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir