BitMEX CEO’su Arthur Hayes Işığı Yaktı: 20 Bin Dolar Seviyelerine Hazırlanın!

Popüler kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX‘in CEO’su Arthur Hayes, ABD merkez bankası FED‘in almış olduğu acil durum önlemlerinin oldukca kısa süre içinde Bitcoin’i 20 bin dolara taşıyabileceğini iddia etti.

FED 2008’i Anımsatıyor

BitMEX’in CEO’su Arthur Hayes, 18 Eylül’de kişisel Twitter hesabı üstünden yapmış olduğu bir paylaşımda FED’in almış olduğu parasal genişleme (QE) kararının itibari para birimlerine olan inancı azaltacağını iddia etti.

Hatırlanacağı suretiyle FED geride bıraktığımız günlerde hedefini aşmış borçlarda faiz indirimine gitmişti. Bundan dolayı düşüncelerini paylaşmak için Twitter’a giden Hayes şunları kaydetti:

Parasal genişleme kapıda. FED’in aklı başına gelecek. İşte o süre Bitcoin’de 20 bin dolara hazırlanın!

FED’in bu parasal genişleme hamlesi, 2008’deki ekonomik kriz sonrası meydana getirilen ilk acil durum müdahalesi olarak göze çarpıyor. FED’in yanı sıra Avrupa Merkez Bankası (ECB) de parasal genişleme adımları atıyor. 2008‘deki ekonomik krizle beraber piyasaya sürülen Bitcoin hemen hemen aynı büyüklükte bir kriz görmese de önde gelen kripto para biriminin politik ve ekonomik belirsizliklerden yarar sağlamış olduğu açıkça göze çarpıyor.

Haftalık Teknik Analizlerimize Göz Atmak İster Misiniz?

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir