BitMEX CEO’su Arthur Hayes’ten Şaşırtan Satoshi Nakamoto Açıklaması: Öldü Mü?

Kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’in genç ve başarı göstermiş CEO’su Arthur Hayes, yeni bir komplo teorisi ortaya attı. Uzun soluklu tatilinin peşinden soluğu Singapur’da meydana gelen Milken Institute Asia Summit adlı etkinlikte alan Hayes, ek olarak sektöre ve bilhassa de Bitcoin’e yönelik açıklamalarda da bulunmuş oldu.

Hayes her ne kadar popüler kripto para Bitcoin’in mucidi Satoshi Nakamoto’nun öldüğünü düşündüğünü belirtse de Satoshi Nakamoto’nun yaşayıp yaşamadığı, tek bir şahıs olup olmadığı hemen hemen bilinmiyor. Arthur Hayes, kendisine yöneltilen “Satoshi Nakamoto’nun kimliği birgün ortaya çıkacak mı?” sorusuna ise şu cevabı verdi:

Hayır, onlar aslına bakarsan öldüler.

Zirve esnasında Bitcoin fiyatına ilişkin düşüncülerini de paylaşan başarı göstermiş girişimci, Bitcoin fiyatının 12 ay içerisimde 20 bin dolara, birkaç yıl içinde ise 100 bin dolara ulaşacağını iddia etti.

Son olarak kripto paraların itibari paraları tahtından etmeyeceğini de belirten Hayes’e nazaran aksine kripto paralar hükümetler için oldukça yararlı olacak.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir