BitMEX’de Neler Oluyor: Popüler Borsa Hack’lendi Mi?

Önder kaldıraçlı kripto para borsası BitMEX’te Cuma gününün erken saatlerde bir skandal daha yaşandı ve binlerce kullanıcının e-posta adresleri siber saldırganlar tarafınca sızdırıldı.

BitMEX Hack’lendi Zhao Uyardı

BitMEX mevzuya ilişkin hızlıca bir izahat yapmış oldu ve mesele üstünde çalıştıklarını duyurdu. Binance’in CEO’su Changpeng Zhao ise Twitter hesabı üstünden, Binance ve BitMEX’e aynı e-posta üstünden kayıt olan kullananların Binance hesaplarında bir sorunla karşılaşmamaları adına e-posta adreslerini değiştirmeleri yönünde bir uyarıda bulunmuş oldu. Hatta Binance kullanıcılarının herhangi bir saldırıya maruz kalmalarını önlemek için bir rehber dahi yayınladı.

Kullanıcılar Ne Yapmalı?

Ikimiz de bu şekilde bir durumla karşılaşan okuyucularımızın neler yapması gerektiğine ilişkin ufak bir bilgilendirme yapalım. BitMEX’te kullandığınız e-posta adresinizi değişik platformlarda da kullanıyorsanız:

– BitMEX ve e-posta şifrenizi değiştirin ve güvenlik seçeneklerini maksimuma çıkarın.

– 2 Adımlı Doğrulama kullanın.

– Her platformda değişik gizyazı kullanmaya itina gösterin.

Resmi Twitter hesabı üstünden ilkin saldırıya uğradıklarını duyuran BitMEX sonrasında bu tweet’i sildi.

Öne Çıkan Gelişmeler

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir