Bittrex’ten Şaşırtıcı Hamle: Tam 74 Kripto Parayı Delist Edecek

Altcoin odaklı kripto para borsası Bittrex, geçtiğimiz hafta ABD merkezli müşterileri için 32 kripto para birimini delist edeceğini açıklamıştı. Şimdi, borsa başka bir parti daha bulunduğunu deklare etti ve bu kez 42 altcoin’in delist edileceğini duyurdu.

Geçtiğimiz hafta Bittrex 32 kripto para biriminin borsadan kaldırılacağını doğruladı. Birçoğu, 2017 ve 2018 ICO çılgınlığı döneminde ortaya çıkan STORM, GO ve ENG benzer biçimde kripto paralardı. Bu kripto  paralar 21 Haziran’dan itibaren Bittrex’te kullanılamayacak, sadece gene de Bittrex International’dan alınıp satılabilecek.

Şimdi, borsa, 42 kripto paranın daha delist edileceğini belirten yeni bir blog yazısı yayımladı. Bunların çoğunluğu minik projeler olsa da, aralarında Civic (CV), OmiseGO (OMG) ve Sirin Labs’in mahalli token’ı (SRN) benzer biçimde projeler de bulunuyor . Bu kripto paralar artık 28 Haziran’dan sonrasında ABD müşterileri için geçerli olmayacak.

Poloniex de ABD’deki Kullanıcıları İçin Bazı Kripto Paraları Delist Etme Sonucu Almıştı

Poloniex’te benzer bir halde geçtiğimiz günlerde Ardor (ARDR), Bytecoin (BCN), Decred (DCR), Lisk (LSK), OMNI ve Augur’un (REP) da aralarında bulunmuş olduğu bir takım kripto para birimini ABD’li kullananların kullanımına kapattığını açıklamıştı.

Bittrex, Poloniex hatta Binance’in son zamanlarda almış olduğu şaşırtıcı kararlar bilhassa ABD’deki kullanıcılarla ilgili olanlar, düzenlemeler mevzusundaki eksikliklerden kaynaklanıyor. Bu yüzden, ABD’deki düzenleyicilerin bu varlıkları menkul kıymetler olarak kabul edip etmeyeceklerinden güvenli olmak mümkün değil.

Türk kripto para topluluğuna en iyi şekilde hizmet sunabilmek için bir tek en mühim gelişimleri size bildirmeyi amaç ediniyoruz, bu yüzden bildirimleri açmayı ihmal etmeyin. Bizi toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyebilirsiniz. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir