Blockchain.com Kullanıcılarının Kripto Para ile USD Kredi Almalarını Sağlayan Özelliğini Tanıttı

Dünya’nın en popüler kripto para cüzdanı artık kullanıcılarına bireysel kripto kredileri verebiliyor.

Londra, Mar. 10, 2020 – Dünya’nın en büyük kripto para firmalarından önde gelen Blockchain.com “Borrow” adlı ürününü tanıttı. Borrow ile Blockchain.com Cüzdanı kullanan kullanıcılar cüzdanlarındaki kripto paraları ipotek ederek USD stabil coin kredileri kullanabilecek. Blockchain.com son kullanıcılar için kredi verme imkanı sunan ilk büyük şirket olarak da tarihe geçmiş durumda.

Ağustos ayında kurumsal borçlanma hizmetleri sunmaya başlamış olan Blockchain.com, şimdiye kadar firmalara 10 Milyon Dolar ile 120 Milyon Dolar arası krediler sunmuş. Kurumsal müşteriler için oluşturulan likidite havuzundan artık bireysel kullanıcılarda faydalanabilecekler.

Blockchain.com Kurucusu ve CEO’su Peter Smith mevzu ile ilgili şunları söylemiş oldu: “Büyük şirketlerle bireysel müşterilerin hedefleri aslen aynı – varlıklarını arttırmak ve risklerini yönetmek – sadece firmalara sunulan imkanlarla bireysel müşterilere sunulan imkanlar hep farklılık göstermiştir. Yeni hizmetimiz yardımıyla bireysel müşteriler büyük firmalarla aynı oranlardan kredi kullanabilecek ve sakladıkları kripto paraları bozmadan likidite sağlayabilecekler.”

Kullanıcılar bugünden itibaren ellerindeki kripto paraları kullanarak USD Digital olarak sistemden borç para alabilecekler. Belge, sigorta, müracaat tutarı ve kefil olmadan Ellerindeki coini ipotek eder etmez kredileri cüzdanlarına yatırılacak. Kullanıcılar hemen sonra borçlarını kapatmak istedikleri vakit bakiyelerini cüzdana yatırarak kapatabilecek ve ipotek ettirdikleri kripto paralarını anında geri alabilecekler. Blockchain.com’un borçlanma özelliği 180’den fazla ülkede kullanılabilecek.

Blockchain.com Cüzdanına eklenen kredi çekme hususi durumunun yanı sıra şirket ek olarak insanların kripto paralarını tam olarak yönetmelerini sağlayacak yeni özelliklerde yayına almış. Son birkaç ay içinde İngiliz Sterlin’i ve Türk Lirası desteği getirmekle beraber algoritmik trade için API’larınıda yayına almış.

Blockchain.com Hakkında 

Dünya’nın en büyük ve en süratli büyüyen blok zincir firmalarından olan Blockchain.com, milyonlarca insanoğlunun yeni finansal teknolojiler ile tanışmalarına olanak tanıyor. Şimdiye kadar Google Ventures, Virgin ve Lightspeed Ventures’dan 70 milyon dolar yatırım alan firmanın yönetim kurulunda Barclays CEO’su Antony Jenkin ve Lightspeed Ventures partneri Jeremy Liew şeklinde adlar var. (www.blockchain.com/press).

Medya Sorumluları:

Emre Aksoy

Türkiye Genel Müdürü
[email protected]

Patrick Sutton

Pazarlama Direktörü

[email protected]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir