Blockchain Economy Summit: Cal Evans’ın Konuşmasından Satırbaşları

  • Kripto para birimleri olmasaydı Blockchain’i konulşamazdık  Altın kullanıldığı günlerden beri ilk kez böylesine bir uygulama söz mevzusu. Artık para için bankalara ihtiyacınız yok. Kripto paralar, fonların kontrolünü tekrardan insanların eline veriyor ve bizi zamanda birazcık geri götürmüş benzer biçimde oluyor. Evans konuşmasında ICO’lara da değindi.

Blockchain kripto paralarda iyi mi kullanılıyor

  • Biri çıkıp size Blockchain her şeyin çözümü derse bilin ki yalan söylüyor. Blockchain tüm sektörlerde şeffaflığın açıklığın simgesidir.
  • Bence blockchain’in Oracle ile süratli bir halde eşleşmesinde bir sorun var bu yüzden daha iyi bir hızla gelişen teknolojinin olması gerekiyor. Oracle’ın nesnelerin interneti teknolojisi buna fazlaca iyi bir örnek. Blockchain ve ML mevzusunda Oracle’ın suni zekayla kullanılması tamamen değişik. Suni zekanın kendisi Oracle’ı dönüşüyor ve işlediği bilginin doğru olup olmadığına bakıyor.

Evans Blockchain’in sektörler arası etkin kullanımının hukuk kuruluşları için zorlukları nedir sorusuna ise şu cevabı verdi:

  • Suni zeka iyi mi olacak makine öğrenmesi iyi mi olacak bu sorular devam ediyor Big data geldi Blockchain geldi bu büyük teknolojiler değişik sektörlere dağılıyor. Sınırı olan bütçeli şirketlerin bu teknolojilere yatırım yapması birazcık sıkıntılı olabilir. Blockchain hemen hemen tam olarak bilinmiyor. Pek fazlaca konferansta firmalar Blockchain hakkında konuşmak istiyor fakat söz kripto paralara gelmeye başlayınca hepimiz geriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir