Bloomberg Uyardı: Bitcoin’i Daha Acılı Günler Bekliyor

Geride bıraktığımız Mayıs ayında Bitcoin senenin en yüksek seviyesi 9 bin dolara ulaştıktan sonrasında süratli bir geri çekilde yaşadı. Birçok kripto para analisti esasen Nisan ayında süregelen parabolik yükselişin peşinden bu düzeltme dalgasını bekliyordu. Kısa vadeli teknik göstergeler şimdi düzeltme beklentilerini doğrular özellikte.

TradingView verilerine bakılırsa geride bıraktığımız son 24 saatte Bitcoin, 8 bin dolarlık büyük destek seviyesinden 7.445 dolara kadar geriledi. Asya’da piyasaların açılmasıyla Bitcoin 7.760 dolara yükselmeyi başardı.

Bloomberg’e bakılırsa GTI Vera Convergence-Divergence indikatörü Nisan ayından bu yana ilk kez Bitcoin için sat sinyali verdi. Pozitif yönde ve negatif göstergeleri ölçen indikatör bu senenin başından bu yana pozitif sinyaller veriyordu. Greenwich’in kıdemli taciri Jake Stolarski şunları kaydetti:

Piyasa şu anda bir düzeltme krizinde. Düzeltmesini tamamlamak için en uygun yeri bulmaya çalışıyor. Kilit teknik seviyelerdeki volatilite sebebiyle kripto para piyasasında ani fiyat değişimleri ortaya çıkıyor.

Twitter’daki bazı kripto para analistleri de Bitcoin’deki kıymet kaybının devam edeceğine yönelik açıklamalarda bulunmuş oldu. Analistler Bitcoin’de oluşan düşen üçgen formasyonunun kesinlikle piyasadaki düşüşün işareti olduğuna inanıyor.

Piyasanın uzun vadeli görünümü, gene de oldukça sıhhatli. Bir tek Mayıs ayında Bitcoin, 2017’nin sonlarından bu yana en büyük rallisini yapmış oldu ve yüzde 62terfi etti. Bu yüzden yüzde 12’lik bir geri çekilme oldukça önemsiz olarak değerlendirilebilir. Fakat, yüzde 30’luk bir düzeltmeyle ilgili beklentiler de giderek artıyor eğer gerçekleşirse bu durum Bitcoin’in 6.300 dolara gerilemesine niçin olacak.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir