Bobby Lee Bitcoin Hakkında Konuştu

Bitcoin Foundation yönetim üyesi ve BTCC kurucu ortağı Bobby Lee, Bitcoin hakkında kendisine sorulan sorulara cevap verdi. Bu yıl BTCC‘nin satılması ile beraber kendisinin daha çok boş süre bulabildiğini belirten Lee, Las Vegas’ta yapılacak olan konferansa katılacak bulunduğunu ve birazcık poker oynayacak bulunduğunu deklare etti. Kripto paraların hemen hemen daha büyük ülkeler tarafınca tam olarak algı edilemediğinden bahseden Lee, büyük ülkelerin kripto paralara karşı iyi mi tavır alması gerektiği mevzusunda bir data eksikliği ve karmaşası bulunduğunu deklare etti.

BTCC’nin satılması ile ilgili olarak kendisine sorulan soruya daha çarpıcı cevap veren Lee, ”Çin’de hiçbir şey ne yazık ki kalıcı değildir.” dedi. Çin hükümetinin kripto paralar mevzusunda lüzumlu önlemleri alamadığını, lüzumlu teşvikleri gerçekleştiremediğine değinerek sözlerini sürdüren meşhur isim, Bitcoin’in vadeli işlemler ile kazandırmasının mümkün bulunduğunu, bu sektörde derhal kazanç sahibi olmanın mümkün olmadığını sadece geleceğe yatırım yapılması durumunda kazanç sahibi olunabilecek bulunduğunu deklare etti.

Pizza Açıklaması

Bitcoin Pizza Günü kutlaması hakkında kendisine sorulan soruya da garip cevap veren Bobby Lee, kendisinin daha ilkin BTC ile pizza ödemesi yapmadığını, sadece BTCC’de olduğu sırada bir ofisi doyuracak kadar pizza almanın ne kadarlık Bitcoin maliyeti çıkaracak bulunduğunu hesapladıklarına değinerek, tam 5 Bitcoin harcamanın o dönemde kafi olduğu sonucuna ulaştıklarını deklare etti. Lee, daha sonrasında bu fiyatın Bitcoin fiyatı artması ile düştüğünü fakat gene de pizza siparişini Bitcoin ile vermediklerini deklare etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir