Boşanma Davalarının Yeni Konusu Bitcoin

Dünya genelinde ilk Bitcoin cinayeti devletimizde oldu ve bu mevzuda tarihe geçtik. Gene aynı şekilde ilk Bitcoin gasp vakası da devletimizde yaşandı. Son olarak kripto paralar boşanma davalarının da mevzusu oldu. Fakat bu durum devletimizde değil Birleşik Krallık da yaşandı.

Kripto paralar toplam piyasa değerinin 830 milyar dolar olmasıyla birlikte adeta zirve yapmış oldu. Yasal ve ekonomik alanda meydana getirilen düzenlemelerin arkasından Bitcoin’in bu sefer boşanma davalarında yer aldığını gördük. Bitcoin.com sitesinde yer edinen bir habere gore, Birleşik Krallık’ta yer edinen bir hukuk şirketi, şuan ellerinde yer edinen üç tane boşanma davası dosyasında çiftlerin, son zamanlarda her geçen gün kıymeti artan kripto paralar hakkında ihtilaf yaşadığını belirtti.

Eşler Kripto Paralara Yatırım Yapmış

Birleşik Krallık’ta etkinlik göstermekte olan Royds Withy King Hukuk Bürosu, boşanma dosyalarından birisinde 840 bin dolar tutarındaki kripto paranın paylaşımının boşanma davasında çekişmeli bir halde ilerlediğini deklare etti. Hukuk Bürosu’nun açıklamalarına gore, firmanın oluşturulan üç değişik boşanma davasında yüksek miktarlardaki kripto paraların bölüşülmeye çalışıldığını belirtti. Bu davalar firmanın elinde yer edinen kripto para davalarının hemen hemen ilk dalgası durumundalar. Eşlerin yatırım yapmış olduğu kripto paralara baktığımız süre Ripple, Bitcoin, Litecoin ve Ethereum benzer biçimde paralar yer ediniyor. Eşlerin bu kripto paraları iyi mi paylaşacağı ise hala sual işaretini korumaya devam ediyor. Bilhassa kripto paraların değerleniyor olması bu evrede daha büyük sorun oluşturmaktadır.

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir