BtcTurk Dünyada Bir İlke İmza Attı Yeni Malatyaspor’la Sponsorluk Anlaşması İmzalandı: İşte Detaylar

Geçtiğimiz günlerde BtcTurk’ün Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor‘un hem isim hem de forma sponsoru bulunduğunu duyurmuştuk. Taraflar bugün sabah saatlerinde Zincirlikuyu’daki Raffles Hotel’de imza töreni için bir araya geldi.

Meydana getirilen sponsorluk anlaşması kapsamında Yeni Malatyaspor artık BtcTurk Yeni Malatyaspor olarak anılacak.  Ek olarak BtcTurk sarı siyahlı kulübün formasında da göğüs sponsoru olarak yer alacak. Meydana getirilen sponsorluk anlaşması Yeni Malatyaspor’a performansa nazaran değişkenlik gösterecek şekilde 7,5 milyon liralık bir gelir sağlayacak. İmza töreninde açıklamalarda bulunan Yeni Malatyaspor kulübü başkanı Adil Gevrek şunları kaydetti:

Bu anlaşmanın iki tarafa da hayırlı olmasını arzuluyorum. Tanrı utandırmasın. Futbolun marka kıymetini çoğaltmak için bu şekilde iş birlikleri yapmamız lazım. Bu anlaşmayla BtcTurk Yeni Malatyaspor inşallah daha da kuvvetli olacak. Daha iyi işler yapacağımıza inanıyoruz.

Anlaşmamızın süresi 1 yıl fakat inşallah uzun vadeli bir iş birliği olur. Türk futbolu adına da mühim bir imza atıyoruz. Biz normalde transferde imza atarken para veriyorduk şimdi imza atıp para alıyoruz. Hep para ödemek için değil birazcık da para almak için imza atmak lazım. Antak kalmamız bir paket halinde. Ortalama 7,5 milyon liralık bir paket. İlk 6’ya girersek bonus var. Altyapıya da yatırım yapılacak.

BtcTurk CEO’su Örneksiz Güneri ise bu anlaşmanın dünya tarihinde bir ilk olduğuna dikkat çekti. Güneri, dünyada ilk kez bir kripto para borsası ile ustalaşmış bir spor kulübünün isim sponsorluğu için bir araya geldiğini dile getirdi. Güneri’nin açıklamalarından satırbaşları şu şekilde:

Yalnız Türkiye’de değil dünya genelinde ses getirecek mühim anlaşmaya imza atıyoruz. Dünyada ilk kere kripto para alım satım platformu ile ustalaşmış bir spor kulübü isim sponsorluğunda bir araya geliyor. Bundan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz.

Bugünden sonrasında iş birliğimizle Finansal Fair Play’i ön planda tutan, gelecekle ilgili somut vizyonu, planı ve beklentileri olan BtcTurk Yeni Malatyaspor’un büyük başarılara imza atacağını, iş birliğimizin oldukca daha uzun seneler değişik boyutlara taşınarak süreceğini düşünüyorum.

Örneksiz Güneri ek olarak ileriki dönemlerde BtcTurk Yeni Malatyaspor ile kripto paraları kullanarak yenilikçi uygulamaları hayata geçireceklerinin de müjdesini verdi.

Kaynak: Milliyet

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir