Btcturk Komisyon Oranları (Ne Kadar Komisyon Alıyor?)

Btcturk komisyon oranları kripto para borsası ile ilgilenenlerin en çok merak ettikleri konulardan biridir. Btcturk hatrı sayılır derecede yüksek kullanıcıya sahiptir ve güvenilir borsalardan biridir. Ancak komisyon oranları her ne olursa olsun mutlaka diğer borsalar ile karşılaştırılmalıdır.

Ne Kadar Komisyon Alıyor?

Btcturk kripto para TRY işlemlerinde komisyonlar %0.10 ile %0.18 arasında değişmektedir. Bu oranlar alım ve satım işlemlerinde değişebilir. Diğer kripto para borsalarına baktığımız zaman, örneğin Binance’de bu oranlar %0.075 şeklindedir. Yani Btcturk komisyon oranları bir hayli yüksektir. Btcturk komisyon oranları yüksek olduğu için bazı avantajlardan da mahrum kalmaktadır. Örneğin Binance’de %10 avantajı bulunur, bu kampanya sayesinde bağlantı üzerinden üyelik alındığı zaman %10 daha az komisyon ödeme şansı elde edilebilir. Bu şekilde kayıt olunduğunda ise %25 indirim kazanılır. BNB komisyon indirim kullanarak %25 indirim hakkı kazanıldığında Btcturk komisyon oranın üçte biri kadar az komisyon ödenmiş olur. Çünkü Binance komisyon oranları yaklaşık %0.050 oranlarına kadar gerilemektedir.

Oranlar Değişiklik Gösterebilir

Btcturk komisyon oranları değişiklik gösterebilir. 30 günlük alış-satış hacminin takip edilmesi gerekir.

Piyasa yapıcı oranları 30 gün içinde;

  • %0.05 (0.0005)
  • %0.04 (0.0004)
  • %0.03 (0.0003)
  • %0.02 (0.0002)
  • %0.01 (0.0001)

Şeklinde iken kullanıcı deneyimlerine bakılarak kripto para komisyonlarında değişiklik ortaya çıkabilir. Bu durum hesap sahipleri tarafından kontrol edilmesi gereken hususlardandır. Şeklinde değişebilir. Kripto para borsasını takip eden kişilerin bu oranları hafta hafta takip etmesi gerekir. 5 hafta içinde bu değişimler yaşanır.

Komisyon Oranları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Komisyon oranları ile alakalı bilinmesi gerekenlerden biri, alım satım işlemlerinin komisyon oranlarına %18 KDV farkı ekleniyor olmasıdır. Ayrıca her kullanıcının tek bir komisyon kademesi bulunmaktadır. 30 günlük hacim hesaplaması yapılırken ise TL, Bitcoin ve Tether işlem çiftleri dikkate alınır. İşlem çiftlerinde yapılan işlemlerin 30 günlük toplam işlem hacimleri TL bazında hesaplanmaktadır. Kripto oranlarıyla beraber kripto para yatırma ve çekme ücretleri de değişiklik gösterir. Bu ücretler birime( Papara, Bitcoin, Havale/EFT…) bağlı olarak da değişir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir