Bu Borsada Bitcoin Fiyatı 12.700 Dolara Kadar Yükseldi: İşte Nedeni

Bir süredir 10 bin doların altındaki hareketini sürdüren Bitcoin, bu kripto para borsasında ansızın 12 bin doların üzerine terfi etti. 1 Bitcoin’in fiyatı ekonomik krizin pençesinde hayatta kalmaya çalışan Arjantin’in popüler kripto para borsası Ripio’da 12.700 dolara kadar terfi etti.

Brezilya ve Venezuela’da olduğu şeklinde Arjantinliler de ekonomik kriz sebebiyle Bitcoin’e yönelmiş durumdalar. Yalnız bu şekilde bir ortamda Arjantin Merkez Bankası (BCA) oldukça kısa bir süre ilkin Arjantin’de kredi kartıyla kripto para alımını yasaklama sonucu aldı. Hükümetin almış olduğu bu ve buna benzer önlemler ülkede Bitcoin fiyatının ekstrem bir halde yükselişe geçmesine niçin oldu.

Arjantin Merkez Bankası ek olarak foreks piyasalarında işlem yapmak isteyen vatandaşların bankadan onay almasını da zorunu kıldı. Bu gelişmeler ışığında Arjantin’in en büyük kripto para borsalarından Ripio’da Bitcoin fiyatı ansızın 12 bin doların üzerine terfi etti. Küresel piyasalarda Bitcoin 9 bin dolar bandında işlem görürken Reddit’te meydana getirilen paylaşımlara gore Ripio’da bir Bitcoin’in fiyatı 12.700 dolara kadar yükselmiş durumda.

Dünün Öne Çıkan Gelişimleri:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir