Bu İki Faktör 3 Günde %15 Yükselen Ethereum’da Kaderi Belirleyecek

Geride bıraktığımız üç gün içinde, 150 doların altına kısa bir süre düştükten sonrasında kuvvetli bir geri dönüş meydana getiren Ethereum ve bu yazının yazıldığı an itibariyle 75 dolar sınırına ulaşmış durumda. Bu yükseliş dalgasıyla beraber en popüler ikinci kripto para Ethereum son 72 saatte yukarı yönlü %15’lik bir ivme elde etti.

Kripto para piyasası yaklaşan Bitcoin blok ödülü yarılanması ve virüs tehlikesinin ışığında oldukça kararsız hareket etmeye devam ediyor. Sadece etkisinde bırakan bir halde temel ve teknik katalizörler devam eden boğa eğiliminin hemen hemen sonlanmadığını gösteriyor. Son birkaç günde, medyaya yansıyan haber döngüsü, sıkıntılı makro zemine karşın Ethereum’un başka bir boğa döngüsüne girdiğini doğruluyor.  Yatırımcı Spencer Noon Ethereum’daki yükseliş dalgasına ilişkin şunları söylemiş oldu:

Öteki taraftan, araştırma şirketi Messari tarafınca gösterilen veriler Ethereum’un önde gelen kripto para Bitcoin’in piyasa değerinin ortalama % 15’ine haiz olmasına karşın Ethereum ağında işlem gören kıymet miktarının, BTC’ye rakip olmaya başladığını gösteriyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir