Bu Ülkenin En Büyük Bankası Kendi Kripto Para Birimini Geliştirdi: Karşınızda PHX

Filipinler’in en büyük bankası UnionBank, ülkede kendi kripto para birimini geliştiren ilk finansal kurum oldu. Ek olarak, mahalli medya organı The Philippine Yıldız’a gore, UnionBank söz mevzusu kripto parayla ilk işlemini de başarıyla gerçekleştirmiş oldu.

UnionBank’tan Stabil Kripto Para

Bankanın geliştirdiği stabil kripto para PHX’in fiyatı Filipin Pezosu’na sabitlenmiş durumda. UnionBank bu hamlesiyle kırsal yerlerdeki bankaları kendi blockchain platformunda bir araya getirmeyi amaçlıyor. UnionBank’in kripto parası PHX daha şimdiden bankanın blockchain ağı i2i’ye entegre edildi ve kullanıma açılmayı bekliyor.

UnionBank’in Başkan Yardımcısı Arvie de Vera mevzu ilişkin yapmış olduğu açıklamada geliştirdikleri kripto para birimi PHX’in hem kıymet gizleme aracı olarak hem de bir değiş tokuş aracı olarak kullanılabileceğini kaydetti. Vera’ya gore PHX saydam ve otomatik ödemeler için bile kullanım alanı yaratabilir.

Kripto paralar başta bankalar tarafınca düşman olarak görülse de, artık dünyanın dört bir yanında kendi kripto parasını piyasaya sürüp bunu kullanmaya süregelen bankalar örnekleri giderek çoğalıyor. Bu durumun en güzel örneği JP Morgan olabilir.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir