Carbon Black: 1.1 Milyar Dolar Kripto Para Çalındı

Carbon Black adlı güvenlik şirketince meydana getirilen açıklamada 2018 yılının ilk çeyreğinde toplamda 1.1 milyar dolarlık kripto para çalışılmış olduğu açıklandı. Milyarlarca dolarlık kripto para hırsızlıklarının yeni rekorlar kırması yatırımcıların itimatını de sarsan bir gelişme şeklinde yorumlandı. Yatırımcılar yaşanmış olan bu hırsızlık vakaları dolayısı ile kendilerinin korku ve kaygı içinde olduklarını, yaşanmış olan hırsızlık olaylarının bitmesi adına borsa siteleri ve öteki alanlarda daha ciddi önlemler alınmasına karşın yaşanmış olan vakaların fazlaca fazla bulunduğunu belirtti.

Siber saldırganlar ise kripto para hırsızlıklarının arttığı bu zamanda devamlı yeni saldırılar düzenleyerek kripto paralar ile ilgili ciddi oranda ilgilenmeye başlamış durumdalar. Vakaların günden güne daha çok artmasının arkasında olan bir öteki nedenin de kripto para yatırımcısı sayısında yaşanmış olan artış ve ilk yatırımcıların çoğu zaman güvenliksiz borsalar ve siteler üstünden kripto para satın almasından kaynaklandığı ifade edildi.

Varlıklar Risk Altında

Kripto para varlıklarının bu yaşanmış olan vakalar dolayısı ile 2018 yılının ilk yarısında 1.1 milyar dolarlık hırsızlık vakasının yaşanması beklenmedik sonuçların doğmasına sebep olmuş durumda. Zira kripto para varlıklarının bu denli fazla saldırıya uğraması ve devamlı olarak hırsızlık vakalarında artışlar yaşanması fazlası ile dikkat edilmesi ihtiyaç duyulan konulardan bir tanesi olarak gösteriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir