Changpeng Zhao Açıkladı; 9.001 Bitcoin Binance’ten Bilinmeyen Bir Cüzdana Aktarıldı

Söz mevzusu dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance olunca en minik en minik bir hareketlilik bile kripto para yatırımcılarını telaşlandırmaya yetiyor. Hatırlanacağı suretiyle 8 Mayıs’ta Binance hack’lenmiş ve 7 bin Bitcoin çalınmıştı.

İyi Bir Amaç Uğruna

Bu üzücü olayın peşinden bugün 9.001 Bitcoin daha borsa cüzdanından bilinmeyen bir cüzdana aktarıldı.  Sadece bu kez durum birazcık daha değişik. Şundan dolayı Binance CEO’su Zhao günün erken saatlerinde yaptığu açıklamada borsa cüzdanlarından iyi bir amaç uğruna 9.001 Bitcoin’in geçirme edileceği haberini kullanıcılarıyla paylaşmıştı.

Changpeng Zhao Twitter’dan paylaşmış olduğu bu gönderiyle kripto para topluluğunun beğenisini topladı. Şundan dolayı böylesine yüksek miktardaki bir transferin Whale Allert şeklinde hesaplar tarafınca rapor edilmesi toplulukta paniğe yol açabilir ve Bitcoin’de ihtimaller içinde bir düşüşü tetikleyebilir.

Binance, Kullanıcılarının Itimatını Kazanmaya Devam Ediyor

Mayıs ayında Binance’in hack’lenmesinin kripto para piyasasını pek de negatif şekilde etkilediğini söyleyemeyiz. Şundan dolayı Zhao, sürecin her anında kullanıcılarını bilgilendirmeyi dikkatsizlik etmemiş ve çalınan 40 milyon dolarlık kripto para, Binance’in Kullanıcılar için Güvenli Varlık Fonu’dan (SAFU) karşılanmıştı. Zhao’nun hamlesi yalnız piyasaya duyulan itimatı tekrardan sağlamakla kalmadı, hem de Binance’e olan itimatı de arttırdı.

Kripto para topluluğu, Zhao’nun 9.001 Bitcoin’lik (82,5 milyon dolar) devasa transferi ne için kullanılacağını merakla bekliyor.

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir