Changpeng Zhao Binance’a Gelecek Yeni Özelliği Duyurdu

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından Binance’a tıpkı BitMEX’te olduğu şeklinde Margin Trading özelliği geliyor. 24 Mayıs’ta Binance’in Twitter hesabında Binance’e geleceği duyurulan Margin Trading hususi durumunun önizlemeleri paylaşıldı. 

Binance’in başarı göstermiş CEO’su Changpeng Zhao söz mevzusu tweet’i paylaşarak takipçilerine espirili bir üslupla “Düzgüsel mod mu, gece modu mu?“ sorusunu yöneltti.

Ekibimiz Margin Trading özelliği üstünde çalışıyor. Fazlaca yakında bu özelliği kullanıma sunacağız.

CZ yapmış olduğu açıklamada Margin Trading hususi durumunun ilk olarak yüksek hacimli işlemler meydana getiren müşterilerinin kullanımına sunarak kontrol edebileceklerini belirtti. 

Margin Trading hususi durumunu kademeli olarak piyasaya sunacağız. Aslına bakarsak bizim kendi takımımız aslına bakarsanız özelliği kontrol ediyor. 

Binance, mayıs ayının başlarında bir güvenlik açığı sebebiyle siber saldırıya maruz kalmıştı ve 41 milyon dolarlık BTC platformun sıcak cüzdanlarından çalınmıştı. Kısa süreli bir bakımın peşinden hiçbir şey olmamış şeklinde faaliyetlerine devam eden Binance, çalınan kripto paraları firmanın fena gün fonundan karşılayarak kullanıcılarına itimat verdi.

Margin Trading Nedir?

Binance’e gelmesi beklenen Margin Trading’le yatırımcılar sisteme güvence vererek seçecekleri kaldıraç oranında işlem açabiliyor. Margin Trading’in yüksek kâr olasılığı bulunsa da çömez yatırımcılar için oldukça riskli. Kraken, GDAX ve BitMEX şeklinde bazı büyük borsalar hali hazırda kripto paralar için Margin Trading hususi durumunu sunuyor.. 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir