Charlie Lee: Bitcoin Cash, Bitcoin’in Değerini Düşürüyor

Litecoin kurucusu Charlie Lee, 35 dakikalık röportajı esnasında dünyada yaşanmış olan kripto para vakaları ile ilgili olarak konuştu. ABD’nin ve dünyanın en büyük 9. kripto para birimi konumunda bulunan Litecoin hakkında pek fazla izahat yapmayan Litecoin kurucusu Charlie Lee, Bitcoin Cash hakkında ise negatif açıklamaları ile gündeme geldi.

Bitcoin Cash’in Bitcoin’in kıymetini düşürmeye ve minik göstermeye yönelik olarak ortaya çıkarılmış bir kripto para birimi bulunduğunu iddia eden Lee, bununla ilgili olarak aslolan yatırımcıların Bitcoin Cash’e değil direkt olarak Bitcoin’e yatırım yapmaları icap ettiğini deklare etti.

Kripto Paraların Merkezi Olmaması Gerekiyor

Litecoin kurucusu Charlie Lee, kripto paraların merkeziyetsiz olması gerektiğine inandığını savunarak kendisinin de bigün mevcut olarak buradan ayrılacak bulunduğunun altını çizdi. Litecoin ile ilgili olarak son dönemde pek fazla pozitif havanın hakim olmaması ve kripto paralar ile ilgili olarak yaşanmış olan düşüş-yükseliş sürecinin kripto para yatırımcılarını ve yaratıcılarını etkileyen mühim mevzular olduğu söylenebilir. Kripto paraların geleceği ve mevcut durumu belirleyecek olan açıklamalar normal olarak bu açıklamalar olmasa da kripto para yaşamına yön veren açıklamalar olduğu, kripto paraların gelecekte bu tür açıklamalardan daha azca etkilenecek bulunduğunu belirtmek gerek.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir