ChronoBank (TIME) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

ChronoBank (TIME) Nedir?

ChronoBank: Temel Bilgiler

ChronoBank, Ethereum blok zincirinde çalışan merkezi olmayan bir işe alım çözümüdür. Bu açık kaynaklı proje, Uber’den esin alıyor ve Uber’in taksi sektörünü bozmuş olduğu benzer biçimde küresel finans ve işe alım sektörlerini de alt üst etmeyi hedefliyor.

TIME token, ChronoBank platformunun resmi kripto para birimidir. Tüm ChronoBank ekosistemini çalıştıran yakıttır. Başka bir deyişle, TIME token, ChronoBank platformunun iş akışını sürdürmek için lüzumlu olan bir fon edinme yoludur.

LaborX, ChronoBank projesinin amiral gemisi ürünüdür. Müşterilerin mevcut atamaları yada boş pozisyonları listeleyebileceği ve özgür çalışanların bu işleri bulabileceği bir pazardır. LaborX, emek harcama saatleri sağlayıcılarına ödeme yapmak için Labor Hour token (LH) kullanacaktır. LH tokenları, bir ülkede standart bir emek harcama saati tutarının standart bir değerine haizdir.

ChronoBank Geliştirme

ChronoBank çekirdek ekibi Avustralya’nın Sidney şehrinde bulunmaktadır. Sergei Sergienko ve Paul Glover tarafınca kuruldu. Sergei, ChronoBank’ın CEO’su olarak vazife yapmaktadır. Bununla birlikte Edway Group Ltd.’nin kurucu ortağıdır ve G20 zirvesinde Avustralya’yı temsil etmiştir.

ChronoBank’ın ilk kripto para teklifi Aralık 2016 ile Şubat 2017 içinde çalıştı ve ortalama 5,4 milyon dolar topladı. Toplam 710.112 TIME token basıldı ve bunlar hemen sonra personel ve katılımcılar içinde aşağıdaki yüzdeyle dağıtıldı:

– ICO katılımcılarına %88

– Geliştirme ekibine %10

– Firmanın danışmanlarına %2

ChronoBank’ın Yararları Nedir?

ChronoBank Teknolojisi

ChronoBank, fertleri işe almak ve belirli iş sözleşmelerini yönetmek için otomatik bir çözüm sunmayı amaçlayan merkezi olmayan bir platformdur. Proje, temel işlevlerini yerine getirmek için Ethereum blok zincirinden yararlanarak daha düşük işletim ve bakım maliyetlerine izin veriyor.

Blockchain, değişmez bir kayıt sistemidir ve içinde kaydedilen tüm veriler kalıcı olacaktır. Bundan dolayı, gizlilik ve şeffaflığı sağlamak için ChronoBank verileri iki profile ayırır – genel profiller ve hususi profiller. ChronoBank, duyarlı verilerin blok zincirinde asla görünmemesini ve duyarlı olmayan verilerin InterPlanetary Dosya Sisteminde (IPFS) saklanmasını sağlar.

ChronoBank ve Labour–Hour Temel Özellikleri

Çoklu blok zinciri desteği: Şu anda ChronoBank, Ethereum blok zincirine dayanıyor, Projenin Waves ve NEM benzer biçimde öteki blok zincirlerine taşınması umut ediliyor. Çoklu blok zinciri desteği, ChronoBank’ın daha esnek olmasını elde edecektir.

Stable tokenlar: Labour Hour tokenları, itibari para biriminde durağan(durgun) bir değere haizdir. Her ülkenin hususi tokenı, ulusal emek harcama saatinin standart bir değerine haizdir. Bir LH tokenın kıymeti, yalnızca ülkenin emek harcama saati ücretlerinin artmasıyla artacaktır.

Şeffaflık: ChronoBank projesinin köklerinde blok zinciri vardır. Bu, merkezi olmayan, değişmez bir defteri güvence eder. Ek olarak, projenin kendisi şeffaflık adına açık kaynaklıdır.

Kolay bir alternatif finansal çözüm: Blok zinciri teknolojisinin kullanımı, üçüncü tarafların katılımına olan ihtiyacı ortadan kaldırarak rahat, rahat ve süratli bir işlem sistemi sağlar. Yan notta, UI / UX ek olarak tek tıklamayla işlemleri kolaylaştırmak için hususi olarak tasarlanmıştır.

ChronoBank Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

ChronoBank (TIME) Satın Alma

ChronoBank, TIME tokeninin durağan(durgun) bir kaynağına haizdir, bu yüzden ChronoBank platformunda TIME madenciliği yapmak mümkün değildir. Bununla beraber, kullanıcılar bir kripto para birimi borsasında işlem yaparak TIME token elde edebilirler.

TIME token, birçok küresel kripto para birimi borsasında işlem yapmak için kullanılabilir. Bazı popüler seçenekler HitBTC, Kucoin, Liqui, Livecoin vb’dir. BTC ve ETH bir çok pazarda en popüler iki eşleştirme seçeneğidir.

ChronoBank (TIME) Depolama

TIME bir ERC-20 tokenıdır, bu yüzden yalnızca Ethereum’u destekleyen bir cüzdanda saklanabilir. Popüler bir seçenek MyEtherWallet’dir. ChronoBank ek olarak ChronoWallet adlı kendi resmi cüzdanını da sağlar.

Web haricinde, donanım cüzdanları da Ledger Nano S ve Trezor benzer biçimde TIME depolamak için güvenli bir yöntemdir.

ChronoBank (TIME) Öteki Kripto Para Birimlerinden Iyi mi Farklıdır?

Yalnızca uçtan uca bir ödeme sistemi olan Bitcoin’in aksine TIME, ChronoBank ağının geliştirilmesi için lüzumlu fonları toplamak için kullanılan bir araçtır. ChronoBank ekosisteminin ayrılmaz bir parçasıdır ve başka birçok işlev sağlar.

LaborX’in piyasaya sürülmesinden sonrasında TIME, ChronoBank platformunda daha da mühim bir rol oynayacak. TIME sahibi, TIME tokenını Labour Hour Token (LHT) madenciliği yapmak için yatırabilecek.

Şu anda Time, Ethereum tabanlı bir kripto para birimidir sadece geliştiriciler, Ethereum’un ihtimaller içinde herhangi bir başarısızlığı durumunda öteki blok zincirlerine taşınabileceğini ve bu da onu hakkaten esnek bir kripto para birimi haline getirebileceğini iddia ediyor.

ChronoBank’a Yatırım Yapmalı Mısınız?

ChronoBank, daha ilkin Uber tarafınca belirlenmiş bir yolu izleyerek başarıya ulaşmayı hedefliyor. Başlangıcından bu yana, ChronoBank’ın kripto para birimi piyasasındaki performansı oldukça istikrarlı bir yol izledi. Normal olarak bazen bazı dalgalanmalar oluyor.

ChronBank, işe alım sektöründe 100 senelik birleşik deneyime haiz profesyonellerden oluşan bir ekip tarafınca desteklendiğini iddia ediyor. ChronoBank, ChronoMint ve TIMEx ve amiral gemisi ürünü LaborX benzer biçimde planlı olarak geliştirilen birçok gelecek vaat eden projeye haizdir. Gene de, yeni yatırımcılar herhangi bir yatırım sonucu vermeden ilkin birazcık daha beklemek isteyebilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir