Çiftlik Bank Dolandırıcıları Bitcoin İle Dolandırma Peşinde!

Son zamanların en büyük dolandırıcılık vakasının birisi Çiftlik Bank CEO’su Mehmet Aydın tarafınca Türkiye’ye yaşatıldı. Türk vatandaşlarının parlak zeka olduğuna dair daha öncelerde YouTube hesabından videolar gösteren Çiftlik Bank, şimdilerde ise Türk milleti ile dalga geçmesi, Türkiye’de yaşayanları mağdur etmesi ile tanınıyor. 

Mağdurlara ödemelerini Bitcoin ile meydana getirecek bulunduğunu belirten Mehmet Aydın, mağdurları heyecanlandırırken, bazı mağdurlara ise toplumsal medya ve çeşitli internet sayfaları üstünden dolandırıldıkları kadar parayı belirli bir miktar karşılığında geri alabilecek oldukları iddia ediliyor. Mağdurlar ise bu durumlara inanarak paralarını gene gene kaptırıyordu.

Yeni Darbe Bitcoin Üstünden Gelebilir

Bazı web sitelerinde ise Çiftlik Bank mağdurlarını dolandırmak isteyenlerin ihtimaller içinde güvenlik endişeleri olmaması ve kendilerinin kimliğinin ortaya çıkmaması için Çiftlik Bank mağdurlarından ödemeyi Bitcoin ile almaya çalışmış oldukları iddia ediliyor. Toplumsal medyada belirli kapalı gruplar, Telegram grupları benzer şekilde alanlarda bu tür kişiler hususi ileti yolu ile kendisine mağdurları çekmeye çalışıyor. Bu tür dolandırıcılara inanmamak ve başkalarından medet beklemek yerine yasal yollardan avukat ve yasal temsilciniz aracılığı ile çözüm aramanız ihtimaller içinde maddi kayıplarınızı engelleyecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir