Çin Bu Yılın Son Kripto Para Derecelendirmesini Yayınladı: Bitcoin Kaçıncı Sırada?

Çin’in Data ve Sanayi Geliştirme Merkezi senenin son kripto para derecelendirmesini yayımladı. Listede otuz beş proje üç ayrı kategoride değerlendirildi ve ortaya çıkan puanlara gore sıralandı. Aralık ayı sıralamasında da EOS Çin’in favorisi olmaya devam ederken Bitcoin ise sıralamada basamak atladı.

Çin Endüstri ve Data Teknolojileri Bakanlığı’na bağlı Data ve Sanayi Geliştirme Merkezi (CCID), kripto para projelerini derecelendirdiği sıralamasının 15. güncellemesini Cuma günü yayınladı. Bu ay da bundan önceki sıralamada olduğu suretiyle 35 kripto para değerlendirildi. Genel sıralamaya ek olarak, CCID tüm projeleri temel teknolojilerine, uygulanabilirliklerine ve yaratıcılıklarına gore değerlendirdiğini iddia ediyor.

EOS genel sıralamasının en üstünde yer alırken onu ikinci sırada Ethereum ve üçüncü sırada ise Tron takip ediyor. CCID’nin yayımladığı sıralamada NULS dördüncü, Lisk beşinci, Neo altıncı, Steem yedinci ve Bitshares sekizinci sırada yer ediniyor. En popüler kripto para Bitcoin ise Çin’in Data ve Sanayi Geliştirme Merkezi’nin Eylül ayı sıralamasında 11. noktada yer alırken Aralık ayında ise 9. sıraya terfi etti. Bitcoin Cash 30. bayağı 27. sıraya gerileyerek sıramada 3 basamak terfi etti.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir