Çin Kripto Para Sahiplerini Endişelendiriyor

Bitcoin ve kripto paraya darbelerin en sonuncusu Asya’dan geldi. Çin kripto para satışı meydana getiren tüm web sitelerini engellemeye başladı. Bu engellere bir tek yurt dışı merkezli siteler değil Çin merkezli web siteleri de dahil oldu.

Sürünen sanal para piyasasında Bitcoin 6 bin dolar bandına kadar indi. Sanal para borsası o denli duyarlı bir dönemden geçiyor ki bilhassa Asya ülkelerinden gelen fena haberler ile Bitcoin düşüş yaşamaya devam ediyor. Kısa süre ilkin Feysbuk kripto paralar ile ilgili tüm reklamları yasaklamıştı.

Dünya genelinde hizmet veren bankalar ise kredi kartı ile Bitcoin alımını yasakladı. Tüm bu yaşananlar sanal paralar ile ilgili ciddi sorunları bununla beraber getirse de en büyük darbe Çin’den geldi.

ÇİN TÜM BİTCOİN VE KRİPTO PARA SATIŞI YAPAN SİTELERİ ENGELLİYOR

Çin daha öncede sanal para alım satımı için  bir kaide getirmişti. Sanal para alımının önüne geçmek isteyen Çin devleti yurt içi döviz marketlerini kapattı. Sadece sanal para satın almak isteyenler gene de alternatif yollar bulmayı başardı.

O alternatif yol ise yurt dışı merkezli sanal para satışı meydana getiren sitelerdi. Çin hükümeti oldukça tehlikeli sonuç bir karar aldı ve yerli ya da yabancı fark etmeden tüm sanal para satışı meydana getiren siteleri yasaklamaya başladı.

 

[fat_coincap id=”5″]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir