Çin Merkez Bankası Başkanı Gang, Bitcoin Hakkında Olumlu Düşünüyor

Çin Merkez Bankası başkanı Yi Gang, dün atamasının yapılmasının arkasından Bitcoin ile ilgili Çin yönetiminin yumuşama sinyalleri gösterebilecek bulunduğunu akıllara getirdi. 2013 senesinde Bitcoin için ”inanılmaz” benzeri dikkat çeken ifadeler kullanan Gang, Bitcoin’e düzgüsel bayağı insanların yatırım yapmasının önünde engeller olmadığını geçmiş dönemde açıklamış ve Bitcoin yatırımcılarının istedikleri benzer biçimde davranabilecek olduklarını belirtmişti.

Çinli Bitcoin yatırımcıları ise Çin Merkez Bankası başkanı Yi Gang’ın göreve gelmesi ile beraber birazcık daha rahat nefes aldı. Rejime dayalı olan katı kuralları ile malum ve milyonlarca insanoğlunun ciddi baskılar altında kalmış olduğu Çin’de Bitcoin’in yasaklanmasının bile gündeme gelebilecek olduğu iddia ediliyordu.

Çin, Bitcoin’e Yakınlaşıyor Mu?

Çin hükümetinin yeni dönemde Bitcoin’e yakın hale gelip gelmeyecek olduğu ile ilgili ise data bulunmuyor. Birçok Çinli yatırımcının Bitcoin’e ilgi göstermesi son dönemde Asya bölgesi hükümetlerinin dikkatinden kaçmazken, Cenup Kore süratli davranarak memurlarına Bitcoin yasağı getirmişti. BTC’yi yasaklayan ilk ülke konumunda olan GÜNEY KORE‘yi takip edebilecek olan Çin’in ise ne yapacağı ile ilgili data bulunmuyor.

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir