Çin Polisi Uyardı: Hemen Kanmayın!

Çin’de blockchain temelli bir şirket tarafınca yüksek kat vaadi ile 48 milyon dolandırılan 3.000 kişinin yaşamış olduğu vaka sonrası Çin Polis Departmanı tarafınca son dakika bir uyarı gösterildi. Departmandan meydana getirilen açıklamada her söylenene kanılmaması gerektiği ve her verilen sözün doğru olmadığının bilincinde olunması gerektiği ifade edildi. Departman ek olarak Çin vatandaşlarının kripto paralar ve blockchain temelli sistemlerde kar vaadi sunan sitelere ve sistemlere inanılmaması uyarısında bulunarak, bu mevzuda vatandaşların kendilerini korumak zorunda bulunduğunu, ilgili firmanın ise kapatılarak ilgililer hakkında soruşturmaların başlatılmış olduğu açıklandı.

Meydana getirilen bu izahat sonrasında 48 milyon dolarlık vurgunun Çin’de yaşanması akıllara bir süre ilkin Türkiye’de Mehmet Aydın kısaca Çiftlik Bank’ın sahibi tarafınca meydana getirilen dolandırıcılığı akıllara getirdi.

Vakalar Daha Fazla Artacak

Uzmanlar ve analistler ise Bitcoin ile ilgili olan bu vakaların her geçen yıl daha çok yaşanacak olduğuna kati gözüyle bakılıyor. Bitcoin yatırımcılarının birçoğunun yüksek kar isteklerinden dolayı gözlerinin doğru ve hatası bazen ayırt edemedikleri Çin’de vakaların artmasının önüne geçmek için Pekin yönetimi tarafınca da sık sık önlemler alınıyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir