Çin’de Bir Blockchain Araştırma Merkezi Daha Kuruldu

Çin’in en seçkin üniversitelerinden kabul edilen Fudan Üniversitesi, şubat ayında gösterilen bir duyuruya nazaran bir Blockchain Araştırma Merkezi açtı.

Duyuruya nazaran Fudan Üniversitesi, Şangay Blockchain Mühendislik Teknolojisi Araştırma Merkezini, ülkenin önde gelen şirketlerinden Zhongan Sigorta Şirketi ve Zhongren Data Teknolojisi Şirketi işbirlikleriyle kurdu.

Merkez, Blockchain teknolojisi ile ilgili temel araştırmalar meydana getirecek, uygulamasını gösterecek ve kabiliyet eğitimi elde edecektir. Şangay Blockchain Mühendislik Teknolojisi Araştırma Merkezi’nin kurulması, Şangay’daki Blockchain endüstrisinin gelişimini ve büyümesini daha da teşvik edecek ve Şangay ekonomisinin gelişimini kolaylaştıracaktır.

Öteki Çin üniversiteleri de burs programlarına Blockchain’i eklediler. Ocak ayında, Ripple ile ortaklık içinde, Pekin’in Tsinghua Üniversitesi (THUIFR) Fintech Araştırma Enstitüsü, Blockchain Teknoloji Araştırma Burs Programını (BRSP) deklare etti. Programın bildirildiğine nazaran, 2019’da Çin’deki en iyi lisansüstü öğrencilerine global Blockchain yönetmeliklerini ve sanayi gelişimini incelemek için hususi eğitim verilecek.

Bu ayın başlarında, Tsinghua Üniversitesi’ndeki Çin Fintech Araştırma Enstitüsü, Haziran 2018’de başlatılan ve Blockchain, kripto para birimleri ve dijital ödemelerde bilimsel niteliği olan araştırma, teknik gelişme ve inovasyonu destekleyen Ripple’in küresel Üniversite Blockchain Araştırma Girişimi’ne (UBRI) katıldı.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir