Çin’den Binance’in Kurucu Ortağına ve Tron’un Kurucusu Justin Sun’a Bir Kötü Haber

Tron’un kurucusu ve CEO’su Justin Sun’ın ülkesi Çin’de şansının {hiç de} yaver gitmediği görülüyor. Çin’in Twitter’ı olarak malum Weibo Tron’un kurucusu Justin Sun’ın platformdaki hesabını kapattı. Weibo, Justin Sun’ın ve Binance kurucu ortağı Yi’nin hesabının niçin kapattığına dair bir izahat sunmazken, Sun, probleminin kısa sürede çözüleceğini deklare etti.

Weibo, kripto para topluluğunun iki mühim kripto figürünün hesaplarını kapattı: Tron’un kurucusu ve CEO’su, Justin Sun ve Önder kripto para borsası Binance’in kurucularından Yi He.

Girişim sermayesi şirketi Primitive Ventures’ın kurucusu Dovey Wan, birçok kez olduğu suretiyle gene Çin’deki son gelişimleri Twitter hesabı üstünden takipçilerine aktardı. Dovey Wan, Tron’un kurucusu Justin Sun’ın Weibo’daki profilinin kapatılmasının şaşırtıcı olmadığını kaydetti. 

Binance’in kurucu ortağı ve CMO’su Yi He’nin hesabı da platformdan anlaşılmaz bir halde kaldırıldı. Ortaya atılan senaryolara gore, hesaplar “yasaların ve düzenlemelerin ve Weibo Topluluk Sözleşmesi’nin ilgili hükümlerin ihlali sebebiyle” kapatıldı.

Bu bir hata

Çin kripto para sektöründeki başka hiçbir mühim isim, hesaplarını engellemedi. Mesela Binance CEO’su Changpeng Zhao, Huobi CEO’su Leon Li ve OKCoin kurucusu Yıldız Xu’nun Weibo hesapları hala etken.. Sun, her şeyin denetim altında bulunduğunu ve profilin kaldırılmasının bir hata bulunduğunu iddia etti. Açık sözlü Tron’un kurucusu, profilinin Weibo’dan kaldırılması haberine hızlıca tepki verdi.

Wan’a verdiği yanıtta, takipçilerine bunun Tron ya da TRX’i için çekince oluşturmadığını belirtti. Justin Sun ek olarak, firmanın Weibo’yla direkt iletişime geçtiğini ve probleminin en kısa sürede çözüme kavuşturulması için çalıştıklarını ekledi.

Tron’da (TRX) düşüş gözlendi

Sun’ın Weibo’dan kaldırılmasıyla ilgili haberler Tron’un fiyatını etkiledi. CryptoSlate’ten gelen verilere gore, TRX  %7 oranında kıymet kaybı yaşayarak, dakikalar içinde 0.014 dolardan 0.013 dolara geriledi.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir