CNBC Analisti Brian Kelly’ye Göre Bitcoin’in Değeri Çeyrek Milyon Dolara Ulaşabilir: İşte Nedeni

CNBC’de milyarder risk sermayesi yatırımcısı Tim Draper’ın Bitcoin’in fiyatı ile alakalı 250 bin dolarlık tahmini çözümleme edildi. Devamlı 250 bin dolarlık Bitcoin fiyat tahminiyle gündeme gelen Tim Draper’ın bu iddiası ne kadar gerçekçi? Bitcoin 2023 yılına kadar 250 bin dolara ulaşabilir mi?

CNBC analisti Brian Kelly’ye nazaran, Bitcoin 2013’ten bu yana trend çizgisinde hareket ediyor. Bu da önder kripto para biriminin Draper’ın 250 bin dolarlık doğru uzun vadeli bir yolda bulunduğunu gösteriyor.

“Kulağa garip geliyor, sadece Bitcoin’in geçmişte yaptıklarını gözardı edemeyiz. Bu yüzden bu grafiği göstermek istedim. Ve net olmak gerekirse, bu benim çağrım değil, fakat yalnız Bitcoin’in ne yaptığına bir bakmak isterim. Burada haiz olduğumuz grafik, 2013’ten beri Bitcoin’in bir günlük tablosu. Ve Carter Worth’un söylediği benzer biçimde, çizgiler kendilerini çiziyor.”

“Bu kanalın ucu 2013 yılına kadar uzanıyor. Bu kanalın en tepesine kadar giderseniz, ortalama 200.000 dolar yada 250.000 dolara ulaşırsınız. Dolayısıyla, Bitcoin bu kanalda kaldıysa ve bu, insanların tüm varlık sınıflarında yaptıkları düzgüsel bir analizse, o kanalın üst kısmı ortalama 200.000 dolar yada 250.000 dolar. Bu işin arkasında teknik çözümleme var.”

Kelly, tahminin Bitcoin’in altına dijital bir alternatif olarak ortaya çıkıp çıkmadığına bağlı bulunduğunu söylüyor. Bitcoin büyük fiyat hedefine ulaşırsa Kelly, altının piyasa değerinin yarısına ulaşacağına dikkat çekiyor.

“Temel olarak, diyelim ki, Bitcoin 250.000 dolar olsaydı, ortalama 4.5 trilyon dolarlık bir piyasa kıymeti olurdu, bu da dünyadaki tüm altının piyasa değerinin yarısı olurdu. Bence Tim Draper düşünüyor ve kesinlikle bu görüşe sahibim, Bitcoin’in altından pazar oranı alacak. Dolayısıyla, iki yıl içinde bu pazar payının %50’sini alabileceğini düşünüyorsanız, bu tahmin çok da fazla aşırı sayılmaz.”

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir