CNBC sunucusundan Bitcoin açıklaması

CNBC sunucusu Jim Cramer, kripto paralar hakkında izahat yapmış oldu ve Bitcoin’in oldukca uzun bir süre ilkin rekorunu görmüş olabilecek bulunduğunu ve artık gerileme trendine girmiş olabilecek bulunduğunu deklare etti. Bitcoin hakkında açıklamasında çoktan gerileme sürecine girmiş olabilecek olduğu uyarısında bulunan CNBC sunucusu Jim Cramer, 800 dolara kadar düşebilecek olduğu beklentisine hakim bulunduğunu ve bu beklentisinin gerçek olabilmesi mevzusunda beklenmesi icap ettiğini deklare etti.

Kripto paralar ile ilgili ender açıklamalar meydana getiren ve daha ilkin pek bu mevzuda izahat yapmadığı görülen Cramer’in, Bitcoin hakkında yapmış olduğu ”bence Avrupa bankaları siber saldırganlara ödeme yapabilmek için düşük fiyattan Bitcoin satın alıyorlar ve bunu depoluyorlar” ifadesi de ”doğruluğu olmayan yeni bir izahat daha” tepkisi ile karşılaştı.

Kripto para sahipleri bu açıklamaların kanıtlanmasını istiyor

Kripto para sahipleri ise Cramer’in Bitcoin hakkında ”bence 800 dolara kadar düşebilir” açıklamalarının doğru olmadığını, doğru olsa bile piyasada ürkü sebebi olabilecek olduğundan dolayı halka açık olarak söylenmemesi icap ettiğini düşünüyor. Birçok kripto para yatırımcısının da bu şekilde düşündüğü göz önüne alındığında bu tür kişilerin basına yaptıkları açıklamalarda daha çok dikkatli davranmalarında yarar görülüyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir