Coin Metrics: Bitcoin Madencileri 2009’dan Bu Yana Ne Kadar Gelir Elde Etti?

2008’de Satoshi Nakamoto’nun “Bitcoin: A Peer-to-Peer Electronic Cash System” adlı Bitcoin whitepaper’ını yayımlamasının üstünden ortalama 11 yıl geçti. Alışageldiğimiz geleneksel sistemden daha değişik bir emek harcama yapısından değişik olarak Blockchain’le yaşamımıza giren Bitcoin bildiğiniz suretiyle madenci dediğimiz ağın güvenliğini elde eden kullanıcılar yardımıyla günümüze kadar tek bir kez bile teklemedi.

Peki Bitcoin ağının güvenliğini elde eden kripto para madencileri şimdiye kadar aradan geçen 11 yılda ne kadar gelir elde etti? Araştırma şirketi Coin Metrics bu probleminin yanıtını bulmak için kılları sıvadı ve geçtiğimiz günlerde elde etmiş olduğu verileri yayınladı.

Bitcoin Madencilerinin Geliri 15 Milyar Dolar

Coin Metrics’e bakılırsa madenciler, şu ana kadar 15 milyar dolar gelir elde etti. Coin Metrics verileri hem madencilerin elde etmiş olduğu işlem ücretlerini hem de kazdıkları Bitcoin’lerin toplam kıymetini kapsıyor. 15 milyar doların 1 milyar doları ise onaylanan işlemlerden elde edildi.

Öne çıkan gelişmeler:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir