Coinbase Avrupa’daki Müşterine PayPal Desteği Sunmaya Başladı!

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından birisi olan Coinbase, Avrupa’daki müşterileri için PayPal desteği sunmaya başladı.

Coinbase tarafınca meydana getirilen açıklamada 5 Şubat 2019 Salı gününden itibaren Avrupa’daki müşterileri için PayPal desteği sunacaklarını deklare etti. Coinbase ilk olarak 14 Aralık 2018’de ABD’daki müşterilerileri için PayPal desteği sunmaya başlamış ve ABD’daki müşteriler, PayPal hesaplarını kullanarak anlık olarak parasız USD çekimi yapabiliyorlardı.

Coinbase’in proje müdürü Allen Osgood blog gönderisinde Amerikalı müşterilerin 14 Aralık’a kadar Coinbase hesaplarından fiat (USD) para çekmeleri için hem bir ACH hem de Fedwire hesabına gereksinimleri vardı. Bu geleneksel ağı kullanmak, para çekiminin 2 iş gününe kadar sürmesi anlamına geliyor.

Sadece Coinbase’in PayPal desteği sunmasıyla beraber Amerikalı müşteriler Coinbase hesap bakiyelerinden anlık olarak %1.49 çekim tutarı ödemeden para çekebilmeleri anlamına geliyor.

Coinbase’in PayPal desteğiyle PayPal hesaplarına para çekmek isteyen kullananların, Coinbase’de oturum açmaları ve PayPal hesaplarını ile Coinbase hesapları içinde bağlantı yapmaları ve Nakit çekerken ödeme seçeneği olarak PayPal’ı seçmeleri gerekiyor.

Coinbase 5 Şubat 2019 tarihinden itibaren artık Avrupa’daki müşterilerine de PayPal ile pata çekme desteği sunmaya başladı. Coinbase tarafınca şu izahat yapılmış oldu.

“Tüm Avrupa Birliği ve Avrupa Özgür Tecim Birliği ülkelerindeki  müşterilerinin(İzlanda, Liechtenstein, Norveç, İsviçre) PayPal ile çekim yapabilmeleri için desteğini genişletiyor.”

Coinbase açıklamasında ek olarak PayPal desteğini ilave etmeden önce Avrupa’daki müşterilerinin fonlarını süratli çekebilmeleri için tek seçeneklerinin SEPA ve UK Faster Payments bulunduğunu belirtti.

Coinbase ek olarak bahsedilen ülkeler haricinde bulunan Avrupa ülkelerine de 2019 yılı içinde PayPal desteği sunacağını deklare etti. Son olarak dünyanın önde gelen ödeme platformlarından birisi olan PayPal, BDDK tarafınca lisans başvurusu reddedilince 2016 senesinde Türkiye faaliyetlerini durdurduğunu açıklamıştı.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir