Coinbox.org Cüzdanı Artık Tüm ETH, BNB, TRX ve EOS Blockchain’lerini Destekliyor

Coinbox.org cüzdanı artık ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirlerinin tüm token’larını destekliyor. Şimdi beraber bu platformların her birine daha yakından bakacağız. Fakat her şeyden ilkin, Blockchain’in ne işe yaradığını ve iyi mi çalıştığını öğrenelim.

Kripto para haberlerini takip ediyorsanız, kesinlikle “blockchain” terimine aşinasınızdır. Sadece bir çok kripto meraklısı benzer biçimde, muhtemelen anlamını tam olarak kavrayamıyorsunuz. Ve bu tamamen düzgüsel: Dünyamız, bilhassa teknoloji dünyası ve kripto dünyası, devamlı olarak gelişiyor. Kısaca hepimiz her gün yeni bir şeyler öğreniyor.

Blockchain’in tanımına erişince, muhtemelen şu şekilde bir şey duymuşsunuzdur: “Blockchain, merkezi olmayan bir genel muhasebe sistemidir.” ya da “Kripto para birimlerinin arkasındaki kayıt tutma teknolojisi.” Fakat basitleştirelim: Blok zinciri temelde bir bloklar zinciridir. Açıkçası, gerçek anlamda değil. “Blok” ve “zincir”, bu bağlamda halka açık bir veritabanında (zincir) depolanan dijital bilgiler (blok) anlamına gelir. Başka bir deyişle, tarihte gerçekleşmiş tüm işlemlerin halka açık bir kaydıdır.

Blockchain, 2016-2017’de emsalsiz bir teknoloji seçeneği olarak ortaya çıkmaya başladı. Blockchain, işletmelere işlemler söz mevzusu olduğunda maksimum güvenlik ve şeffaflık sağlar. Bundan dolayı bu hızla gelişen teknolojinin aslolan amacı aslen iş sorunlarını çözmektir. Blockchain, şirketlerin tüm dünyadaki ortaklarıyla etkili kontakt ağları oluşturmalarına destek olmak ve emlak anlaşmalarından ödeme sistemlerine kadar birçok şeyi desteklemek için buluş edildi.

Şimdi, ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirlerini inceleyelim. İşte onlar hakkında bazı yararlı bilgiler ve her birinde bulunan token sayısı:

Ethereum, akıllı sözleşmeler içeren merkezi olmayan açık kaynaklı bir blok zinciridir. Ether (ETH), Ethereum platformunun mahalli kripto para birimidir. Ortalama 112 milyon token’lık dolaşım arzına haizdir ve maksimum arz sonsuzdur. Hepimiz Ethereum tabanlı bir token oluşturabilir. Bu platformdaki token’lar da blok zincirinde izlenir. Bunun sebebi, Ethereum token’larının, Ethereum blok zincirinde bulunan hususi bir akıllı sözleşme türü olmasıdır. En iyi Ethereum token protokolleri ERC-20 ve ERC-721’dir.

Binance (BNB) blok zincirinin mahalli kripto para birimi BNB’dir. BNB, toplam 200 milyon madeni para arzıyla ihraç edilmiştir. Binance Chain ve Binance Smart Chain’in çift zincirli mimarisi, kullanıcılarına tek bir blok zinciri üstünde kendi dApp’larını oluşturma yetkisi verir. Binance merkezi olmayan borsa (DEX), inanılmaz derecede süratli işlem performansı sebebiyle kullanıcılar için büyük bir avantajdır. Binance Chain, BEP-2, BEP-8 ve BEP-20 token protokollerini kullanır.

TRON, kullananların aracılar olmadan paylaşabilecekleri dApp’ler (merkezi olmayan uygulamalar) oluşturmak ve barındırmak için basitleştirilmiş mekanizmalara haiz merkezi olmayan bir ekosistem dağıtmak için tasarlanmış açık kaynaklı bir blok zinciri protokolüdür. Hem de, ağda içerik yayınlamak yada satmak için ödüller, projenin mahalli kripto para birimi olan Tronix (TRX) ile ilgilidir ve platformun kendisi blok zincirlerini ve öteki projelerin akıllı sözleşmelerini destek sunar.

Bu protokol, kullanıcılarına TRON sistemindeki tüm dApp’lerin temelini oluşturan yüksek kullanılabilirlik ve yüksek verimli informasyon işlem (HTC) desteği sunar. TRON platformunda kullanılan token protokolleri TRC10 ve TRC20’dir.

EOS, her insana açık ve hususi blok zincirleri, akıllı sözleşmeler, işlem imzaları ve blok zincirinin kendisiyle etkileşim oluşturmak için kitaplıklar ve destek programlar içeren, EOS kripto para birimine dayalı bir blok zinciri protokolüdür. EOS.IO açık kaynaklıdır ve MIT lisansı altında lisanslanmıştır. EOS.IO platformu, işlem tutarı olmadan çalışır, akıllı sözleşmeleri kullanma kabiliyetine haizdir ve temel alınarak inşa edilen sistemler ölçeklenebilir ve böylelikle verimliliklerini yüzlerce kez artırabilir (saniyede milyonlarca işlem). EOSIO token protokolü devamlı olarak güncellenmektedir ve değişik sürümlere haizdir.

Coinbox.org, bu blok zincirlerinin tüm token’larını entegre ederek, dijital varlıklara yatırım yapmakla ilgilenen hepimiz için 5000’den fazla kripto para birimi ve token sağlamış oldu. Bu, Coinbox.org kullanıcıları için benzeri olmayan bir fırsat. Sisteme entegre tüm ETH, BNB, TRX ve EOS blok zincirleri ile Coinbox.org kullanıcıları, ilgili kripto para birimlerini satın alırken, takas ederken ve saklarken planlarını en iyi şekilde gerçekleştirebilirler.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir