Coincheck’e 800 Bin Dolarlık Tazminat Davası

Bu senenin ilk günlerinde hack saldırısı yaşayan ve gündeme bomba şeklinde düşen Coincheck ile ilgili yeni gelişmeler yaşanıyor. Coincheck’in açıklamasına gore geçtiğimiz dönemde yaşanmış olan siber hücum sonucunda sistemlerin tam güvenlik sağlayamaması sonucunda 530 milyon dolar tutarındaki NEM‘lerin çalışılmış olduğu ve bunun sonucunda şirket hakkında soruşturma açıldığı açıklanmıştı.

Bununla ilgili basına meydana getirilen açıklamada siber saldırıda mağduriyeti olan yatırımcıların mağduriyetlerini en kısa süre içinde giderecek olduklarını belirten sadece daha sonrasında Japon finansal düzenleyicileri tarafınca derhal ödemelerin yapılmasının istenmesi sonrasında bocalayan şirket şimdilerde ise daha zor durumda.

Japonya Bir Kuruşu Dahi Bırakmayacak Kadar Azılı

Japon finansal düzenleyicileri tarafınca meydana getirilen açıklamalardan derhal sonrasında Japonya’da etken olarak en fazla kıymet gören hukuk bürolarından birisi olan ITJ, şirkete bugün 800 bin dolarlık tazminat davası açtıklarını deklare etti.

Coincheck tarafının ise kendilerine karşı oluşturulan bu davalarda kendilerini haklı göstermek ve Japon yargıçlar tarafınca alınacak olan kararların kendi lehine olması adına ülkenin en büyük hukuk büroları ve avukatları ile çalışmış oldukları ortaya çıkmıştı. Japonya’da yargıçlar tarafınca verilen kararlar ülkenin rahat olmasını ve ülkede ihtimaller içinde kayıpların engellenmesi adına tamamen yansız çalışıyor ve ülkede ihtimaller içinde bir durumda derhal yargıçlar hakkında siyasal ve yetkili merciler tarafınca görevden alınmasına karar veriliyor.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir