Coinrule’a Göre Yatırımcılar Piyasa Daralmasına Rağmen Kâr Ediyor

Son Corona Virüsü paniği kripto para piyasasında hisse senetlerinde ve öteki varlıklarda ciddi seviyede etkili oldu. Sadece ürkü havası sebebiyle satış baskısına maruz kalan piyasalar tekrardan toparlanmaya başladı.

Yeni başlamış olan yatırımcıların otomatik tecim stratejileri geliştirmelerini kolaylaştıran bir platform olan Coinrule tarafınca gösterilen veriler, Coinrule kullanıcılarının 1987’den bu yana en fena piyasa çöküşü süresince toplam %67 oranında karda kalmayı başardığını gösteriyor.

Mutlak rakamlar, etken Coinrule kullanıcılarının çoğunun 2008 Finansal Krizini gölgede bırakan yeni nesil pazar çöküşüne karşın karda.

Kaynak: Coinrule Verileri – Üç Aylık Kullanıcı Kârı

Bu Niçin Mühim?

Piyasa çöküşlerinde bir taraf kazanırken bir taraf kaybeder. Bugüne dek, ustalaşmış yatırımcıların, algoritmik fonların ve riskten korunma fonlarının, doğrusu nüfuz, uzmanlık ve araçlara haiz olanların, dokunulmamış bir çökmeden ortaya çıkacaklarını, hobi yatırımcılarının portföyleri silinirken en fena durumda olacağını varsayabilirsiniz…

Mart 2020’de piyasalar %30-40’ın üstüne düştüğünde, Hedge Fund Pershing Square bir aydan kısa bir sürede 2.6 milyar dolar kar bildirdi. Meşhur yatırımcı John Paulson, 2008 Mali Krizi’nin zirvesinde 2 milyar doların üstünde kar bildirdi.

Bu yüzden Coinrule‘den gelen veriler bilhassa çarpıcı. Yeni başlamış olan trader’ların% 50’den fazla kullanıcı tabanıyla, Coinrule kullanıcıları hala kârda kalabilir yada en azından kayıpları en aza indirebilir ve bundan dolayı çökmekte olan pazardan mühim seviyede daha iyi performans izah edebilir.

Bunu iyi mi yaptılar?

Krizde piyasayı yenmek, averaj yatırımcının tahmin edebileceği kadar beceri gerektirmiyordu. Kullanıcı portföyünü sakınan ve Bitcoin (%41’lik düşüş) yada Ethereum (%42’lik düşüş) şeklinde kıymet kayıpları esnasında kripto paralarını USDT şeklinde Stablecoins’e süratli bir halde dönüştüren otomatik bir strateji botuna haiz olmak bir çok Coinrule kullanıcısı için fark yaratan bir tecrübe.

Kaynak: Tecim Görünümü – Mart 2020’de BTC Çöküşü

Stop-Loss, hem geleneksel hem de kripto para yatırımcılarının en iyi bilmiş olduğu piyasa araçlarından biri olmakla beraber, çökmenin ani ve süratli doğası, geleneksel tecim platformlarındaki birçok yeni başlayanların, bilincinde olmadığı bir enstürman. Öte taraftan, Coinrule’ün kullanıcıları ise bu stratejilerin tetiklenmesi için gerektiği kadar sık ​​satış emri verebilecek otomatik stratejilerinden faydalanmış görünüyor.

Piyasa için sırada ne var?

Corona Virüsüne karşı daha geniş biyolojik ve ekonomik harpte bu hususi savaşı gözden kaçırmak kolaydır. Sadece bu haberin finansal piyasa üstündeki uzun vadeli tesiri, son on yılda hobi yatırımcıları için yaşanacak en büyük olaylardan biri olabilir. Teknoloji, yatırım stratejilerine erişimi demokratikleştirmeye başlıyor.

Economist’in Ekim 2019’da yazdığı şeklinde, finansal piyasa hacminin %65’inden fazlası algoritmik botlar tarafınca yönetiliyor ve hisse senedi vadeli işlemleri şeklinde en kazançlı varlık sınıflarında bu sayı %90’a kadar yükseliyor. Bu Hedge fonları ve AQR Capital Management ve ötekiler şeklinde Quant fonların hakim olduğu bir pazardır. Bir hobi yatırımcısının bu para potuna erişmesinin hiçbir yolu yoktu – pazar tam anlamıyla içeriden ve dışarıdan ayrıldı.

Coinrule’ün sayıları şimdi hobi yatırımcısının bu pazar devrimine katılmaya başladığını gösteriyor. Kitle pazarına sunulan otomatik tecim araçları yardımıyla, tertipli yatırımcı ansızın profesyonellere karşı savaşma şansı buluyor.

Bu aşamada en coşku verici sual ne kadar süreceği ve bu devrimin ne kadar ileri gideceği. Ustalaşmış yatırımcılar pazar ayrıcalıklarını dövüşten vazgeçmeyecekler, sadece endüstriler içinde gördüğümüz şeklinde, teknolojik yenilik kitle pazarına eşit erişim sağlamaya başladıktan sonrasında, geleneksel görevlilerin kendilerini artan baskı altında bulması bir tek bir vakit meselesi. .

Coinrule şeklinde platformlarla, hobi yatırımcıları için ümit verici zamanlar köşede şeklinde görünüyor!

Coinbilgi.net yazıda geçen bilgilerden ve ilgili ürün ya da hizmetlerle ilgili hasar, kâr-zarar ya da kayıplardan görevli değildir. Coinbilgi.net, yazıda adı geçen şirket, ürün ya da hizmetle ilgili okuyucuların itina göstererek kendi araştırmalarını yapmalarını önerir.
Sponsorlu makaleleriniz için [email protected]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir