Corona Virüsten Sektöre Bir Darbe Daha

Dev blockchain platformu We.trade, devam eden finansal zorluklar sebebiyle çalışanlarının yarısını işten çıkaracak.

Global Trade Review haberine gore, oldukca sayıda çalışan daha işten çıkarıldı. Çıkarılan çalışanların bir çok firmanın ticari ve ürün odaklı birimlerinde çalışıyorlardı.

We.trade’in sahipliğini Deutsche Bank, HSBC, Rabobank, Santander ve Société Générale şeklinde 12 etkili banka ve finansal kurum üstüne alıyor. Bir aydan kısa süre ilkin IBM, şirketten % 7 hisse almıştı.

We.trade, bankaları blockchain teknolojisi ile birleştirmede mühim başarılara haiz bir platform. HSBC, Ağustos 2019’da we.trade platformunda Hyperledger yöntemiyle işlem gerçekleştiren ilk banka oldu. Geçtiğimiz aylarda ise İspanyol dev banka CaixaBank, işlemleri daha izlenebilir ve güvenli hale getirmek için 15,8 milyon kullanıcısına we.trade platformunun hizmetlerini sunmaya başladı.

Krizi Atlatmak

Global Trade Review’a gore we.trade’in mali zorlukları, son fonlama turunda paydaş bankaların çoğunun faizlerini şirkete yine yatırım yapmak için çekmeleri sebebiyle beklenen gelirin altında kalmasıyla başladı.

We.trade, azalan iş gücüyle faaliyetlerini sürdürürken öteki hissedarlardan alternatif yatırımlar arıyor. We.trade ticarileştirme başkanı David McLoughlin, şöyleki deklare etti:

“İlk aşamalarında olan bir şirket olarak; firmanın direncini devamlı sağlamak ve çevik kalmak için kaynak gereksinimlerimizi olabildiğince etkin bir halde yönetmemiz oldukca önemlidir.”

COVID-19 pandemisinin potansiyel yatırımlar üstündeki tesirini vurgulayan McLoughlin, küresel pandeminin iş faaliyetlerini tıkamaktan ziyade aslen faaliyetleri kolaylaştırdığını söylemiş oldu. “Tecim ve tecim finansmanının dijitalleşmesi artık lüks değil, bir zorunluluktur” diye ekledi.

 

 

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir