Craig Wright 500 Bin BTC’lik Ödemesi İçin 30 Gün Süre İstedi

Satoshi Nakamoto bulunduğunu iddia eden Craig Wright ile eski ortağı Dave Kleiman arasındaki dava geride bıraktığımız ay sonuçlanmış ve mahkeme Kleiman ailesinin lehine karar vermişti.

Craig Wright 17 Eylül’de tarafların kapsamlı uzlaşma görüşmeleri için 500 bin Bitcoin’lik devasa ödeme için 30 günlük süre daha istedi. Meydana getirilen başvuruya gore Wright’ın ve Kleiman ailesinin avukatları süreci sonuçlandırmaya oldukca yakın.  Taraflar davaya ilişkin tüm şartları sonuca ulaştırmak için görüşmelere devam ediyor.

Mahkeme 26 Ağustos’ta Craig Wright’ın, Dave Kleiman ile beraber 1 milyon BTC kazdığına ve bu Bitcoin’lerin yarısının Kleiman ailesine teslim edilmesi gerektiğine hükmetmişti. 30 Ağustos’ta 2 hafta erteleme başvurusu meydana getirilen karara yine 30 günlük daha 30 günlük erteleme talebinde bulunulmuş oldu.

“Vergi Problemi Yaşayabilirler”

Wright daha önceki başvuruda hakimin bu şekilde bir karar alma yetkisi olmadığı nedeni öne sürülerek 500 bin BTC’lik ödemeye ve dolayısıyla davaya itiraz etmişti.Wright ek olarak davacı tarafın şu demek oluyor ki Kleiaman ailesinin kazandıkları Bitcoin’lerle vergi sorunları yaşabileceklerini iddia ediyor.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir