Diamond Coin (DMD) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

Diamond Coin (DMD) Nedir?

Diamond: Temel Bilgiler

 1. Diamond Coin (DMD), kullanıcılarının anında, güvenli bir halde ve sıfıra yakın bir işlem oranıyla dünya genelinde para geçirme etmelerine olanak tanıyan, merkezi olmayan bir açık kaynak dijital para birimidir.
 2. DMD olarak malum Diamond Coin, kullanıcılarına parasal özgürlük sağlamak ve yüksek ve garantili senelik gelir elde eden güvenli yatırım sağlamak amacıyla 13 Haziran 2013’te tanıtıldı.
 3. Diamond (DMD), %51 saldırıya karşı muhteşem bir direnç sağlamış olduğu kanıtlanmış hibrit PoW / PoS ilkesiyle çalışır.

Diamond Geliştirme

 1. Diamond (DMD) coin Haziran 2013’te piyasaya sürüldü sadece bir süre sonrasında geliştiriciler projeden ayrıldı. Aralık 2013’ün sonlarına doğru, DMD Diamond Foundation, art arda yazılım sürümlerine ve DMD destek hizmetlerinin oluşturulmasına neden olan projeyi devraldı.
 2. 2013 senesinde piyasaya sürülmesinden bu yana, Diamond (DMD) durağan(durgun) bir hızda gelişmeye devam etti ve şimdi kripto para birimi piyasasındaki en eski PoS paralarından biri içinde sayılıyor.
 3. Diamond (DMD) Vakfı şu anda beş çekirdek üyeyi içeriyor: Aleksander Mesor (CEO), Helmut Siedl (CVO), Christian Knoepke (CTO), Ivan Vidovic (COO), Stepan Shveicar (CRO).

Diamond’ın (DMD) Avantajları Nedir?

Diamond Ana Özellikleri

 1. Diamond (DMD): Proof of Stake
  1. Proof of Stake, ağın işlemleri onaylamasını ve doğrulamasını sağlayarak dolandırıcılığı önleyen bir mekanizmadır.
  2. Proof of Stake herhangi bir yoğun kaynak hesaplaması gerektirmez ve PoW ile karşılaştırıldığında fazlaca daha uygun maliyetlidir.
  3. Proof of Stake’den (Staking) getiri elde etmek için kullanıcının Diamond Wallet’ta bir miktar Diamond (DMD) coin’e haiz olması ve cüzdanı ağa bağlı tutması gerekir.
  4. Cüzdandaki her DMD tokenı faiz kazanır ve bu da yeni DMD tokenı oluşturur. Bu yeni paralar, DMD Ağını desteklediğiniz için size bir minnettarlık tokenı olarak verilir.
  5. Bu, senelik getirilerin minimum %20-25’i olan oldukça karlı bir yatırımdır.
 2. Diamond (DMD): Proof of Mining
  1. Çevre dostu Proof of Stake mekanizması kullandığı için Diamond coin’lerin (DMD) direkt madenciliği mümkün değildir. Sadece, Diamond dijital paranın dolaylı madenciliği Diamond Multipool vasıtasıyla elde edilebilir.
  2. Diamond Multipool, kullananların öteki kripto para birimlerini madencilik yapmasına olanak tanıyan hususi bir madencilik donanımı kullanır. Ödemeler hemen sonra Diamond (DMD) coinlere dönüştürülür ve hemen sonra Diamond Wallet’a aktarılır.
  3. Diamond Multipool’da madencilik NiceHash vasıtasıyla yapılır.
 3. Diamond (DMD): Master Node
  1. Ana Düğümler, devamlı DMD ağına bağlı olan ve Diamond’ın (DMD) işlemlerin daha süratli olmasını elde eden belirli görevleri yürüten bilgisayarlardır.
  2. Ana Düğümlerin iki işlem seçeneği vardır – Süratli işlem (QuickTX) ve Karma işlem (MixTX).
  3. Düzgüsel bir işlemde, geçirme ve ödemenin onaylanması 2,25 dakika kadar sürerken, Bitcoin’de ödemenin aktarılması ve doğrulanması 10 dakikaya kadar sürebilir.
  4. Karma işlemde, orjinal miktar, Diamond cüzdanda yerleşik bulunan token karıştırıcı aracı yardımıyla bozuk para yığınlarına dönüştürülür. MixTX, kaynak adresini bulmayı ve izlemeyi zorlaştırır.
  5. Sadece, Ana Düğümleri çalıştırmak için kullanıcının minimum 10.000 Diamond coin (DMD) bakiyesine ve durağan(durgun) bir IP’ye haiz olması gerekir.

Diamond Teknolojisi

 1. Diamond (DMD) fazlaca güvenli, kıymetli ve kıt bir kaynak olması, onu piyasada bulunan öteki tüm kripto para birimi yatırımlarına muhteşem bir alternatif haline getiriyor. Büyüyen topluluğu ve yalnızca ortalama 4,38 milyon DMD’lik ürkütücü kaynaklarıyla, kripto para birimi tecim piyasasında satın alma baskısını sürdürebildi.
 2. Diamond, %25’lik çağıl bir basım oranıyla üstün güvenlik ile beraber bir Ana düğüm Teknolojisi üstünde çalışır.

Diamond (DMD) Iyi mi Satın Alınır ve Saklanır?

Diamond Iyi mi Satın Alınır?

 1. Diamond (DMD) satın almak için ilk olarak paranızı Litecoin, Bitcoin yada Ethereum şeklinde kripto para birimlerine dönüştürmeniz ve LTC, BTC yada ETH’nizi Diamond için kolayca takas edebileceğiniz bir kripto para birimi tecim platformuna göndermeniz gerekir.

Diamond (DMD) Depolama

 • Cüzdan, Mac, Linux, Windows şeklinde çeşitli işletim sistemleri için resmi Diamond Coin internet adresinden indirilebilir.
 • Diamond (DMD) coinlerinizi saklamak için şu anda 100’den fazla kripto para birimini destekleyen Coinomi (Mobil cüzdan) da indirilebilir. Coinomi, Android ve iOS sisteminde çalışır.

Diamond’ın (DMD) Öteki Kripto Para Birimlerinden Farkı Nedir?

 1. Diamond (DMD), Proof of stake ve Master Nodes üstünde çalışan, tamamen merkezi olmayan bir kripto para birimidir ve bu da onu piyasadaki son aşama güvenli ve güvenli paralardan biri yapar.
 2. Diamond (DMD) bir tek servetin depolanması için kullanılan bir kripto para değildir, hem de iyi bir eylemsiz gelir deposu olarak da düşünülebilir. PoS ve Ana Düğümlerde devam eden getiri oranı yüzde 20’den fazla olup, onu muhteşem bir yatırım seçeneği haline getirir.
 3. Diamond (DMD), piyasadaki öteki kripto para birimleri ile karşılaştırıldığında Ultra süratli, verimli ve son aşama ekolojiktir.

Diamond’a (DMD) Yatırım Yapmalı Mıyız?

 1. Diamond topluluğu, Diamond (DMD) coinlerin 5 senelik gelişiminde açıkça görülebilen ve herhangi bir çevrimiçi dolandırıcılıkla ilgili herhangi bir problem olmaksızın, devamlı olarak madalyonun iyileştirilmesi için çalışan minik fakat kendini adamış bir üyeler ekibidir.
 2. Artan piyasa talebi ve durağan(durgun) DMD coin arz hacmi ile kripto piyasasında oldukça kıymetli coinlerden biri haline geldi. Güvenli, süratli ve güvenilir özelliklerle DMD şu anda kullanıcıları için oldukça iyi oranda senelik getiri elde eden en iyi yatırım seçeneklerinden biridir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir