DİKKAT: Popüler Kripto Para Borsasında Kritik Güvenlik Açığı

Kullanıcılarının hisse senedi ve kripto para satın almasına olanak elde eden kripto para uygulaması Robinhood’da güvenlik açığı tespit edildi.

CNBC’de yer edinen habere nazaran, Robinhood, geride bıraktığımız hafta bazı kullanıcılarını şifrelerini güvenli olmayan bir halde sakladıklarını e-posta kanalıyla duyurdu.  Robinhood, kullanıcı şifrelerinin “düz metin” formatında saklandığını, teknik bir aksaklıktan dolayı şifrelenemediğini deklare etti. Buna karşın Robinhood, söz mevzusu problemden etkilenen kullanıcı sayısını açıklamadı.

Çarşamba günü borsa kullanıcılarından bazılarına yollanan e-postada şu ifadeler yer alıyordu:

Pazartesi günü bazı kullananların kişisel bilgilerinin veri tabanımızda okunabilir bir formatta saklandığını keşfettik. Robinhood şifrenizin bu verilere dahil olabileceğini size bildirmek istedik.

CNBC’ye açıklamalarda bulunan bir Robinhood yetkilisi  probleminin 48 saat içinde tespit edildiğini ve arkasından müşterilerine lüzumlu bilgilendirmenin yapıldığını beyan etti. Yetkili ek olarak probleminin herhangi bir siber hücum sebebiyle kaynaklanmadığını bildirdi.

Kripto para borsalarındaki kişisel verilerimiz çoğu zaman şifrelenmiş bir halde borsa veritabanında saklanır. Böylece herhangi bir hücum durumunda bilgisayar korsanlarının kişisel verilere direkt erişiminin önüne geçilmiş oluyor. Kullanıcılarının komisyonsuz bir halde hisse senedi ve kripto para alışverişi yapmasına olanak elde eden Robinhood, geçtiğimiz aylarda 6 milyon kullanıcıya ulaştığını açıklamıştı.

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Bu yazıyı toplumsal medya hesaplarınızda paylaşarak çalışmalarımızı destekleyin. Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da takip edin ve Telegram kanalımıza katılın!

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir