DMarket (DMT) Nedir? Yeni Başlayanlar İçin Temel Rehber

DMarket (DMT) Nedir?

Sanal oyun sektörü, tahmini toplam 2,3 milyar oyuncu ve 100 milyar doları aşan ciro ile her zamankinden daha süratli büyüyor. Bununla beraber, sanal öğelerin oyunlar içinde sorunsuz ve rahat bir halde ticareti, hala oldukca uzak bir gerçekliktir ve endüstrinin ana para potansiyelini engellemektedir. İşte DMarket bu problemi çözer.

DMarket: Temel Bilgiler

 1. DMarket, herhangi bir platformda dijital oyunlar için sanal öğelerin değişimi için blok zinciri destekli bir pazar yeridir . Oyun endüstrisinin şu anda yaşamış olduğu teknik sınırlamaları yerine getirmeye çalışıyor.
 2. DMarket, oyun içi bir iktisat yaratma misyonunda, oyunculara oyun varlıklarını küresel olarak satın alma ve satma imkanı veriyor. Bunu, sanal öğeleri DMarket kripto para birimi yardımıyla işlem gören gerçek varlıklara dönüştürerek yapar.
 3. DMarket, oyuncuların yanı sıra, oyun geliştiricilerine ve girişimcilere doğru iş fırsatlarını sunarak onlara destek olmaya çalışıyor.

DMarket Geliştirme

DMarket, firmanın mevcut CEO’su Vlad Panchenko tarafınca kuruldu . Vlad Panchenko; EBay, G2A vb. platformlarda satılan dijital oyunların bir numaralı hususi satıcısıdır. DMarket’i oluşturmak için Alexander Kokhanovskyy ile beraber çalıştı. Kokhanovskyy, e-spor endüstrisinde 17 senelik bir deneyime haizdir. DMarket platformu 2017 senesinde piyasaya sürüldü.

DMarket’in Yararları Nedir?

DMarket Teknolojisi

 1. DMarket, Exonum blockchain çerçevesi ile çalışır . Sistem, RestFull API vasıtasıyla platforma entegre edilen çeşitli bileşenleri kullanır .
 2. DMarket’in operasyonel kurulumu bağımsız çalışan iki bölümden oluşur.
  1. Merkezi olmayan blockchain veritabanı : Platform üstünde meydana getirilen tüm işlemleri kaydeden bir data depolama sistemidir.
  2. Akıllı Sözleşmeler : Bu sözleşmeler, işlemlerin tam şeffaflığını ve güvenliğini sağlar. Ek olarak, bağımsız bir aracı olarak işlev gören dijital öğeleri ve ilgili kripto para birimlerini de yönetirler.
 3. Platform ek olarak bağımsız bir multimedya depolama hizmetine haizdir . Blockchain ve tecim platformunu birleştirerek çalışan yüksek süratli bir depolama tesisidir. Mimarisi, tamamen bağlantı kesilmesi durumunda bile veri sürekliliği üstünde hiçbir tesiri olmayacak şekilde inşa edilmiştir.
 4. Pazar yeri, AI tabanlı istatistik yönetimi modülleri şeklinde birkaç ek modül ihtiva eder. Bu modüller, projenin veri dinamiklerini izlemesini ve sanal öğelerin talebi ve iletimi hakkında içgörüler oluşturmasını sağlar.
 5. API belgeleri ve DLL kütüphaneleri oyun içi öğeleri yönetmek ve popüler oyun motorları geliştiricilerin kullanmasını sağlar. Tüm oyun içi öğelerin popüler çevrimiçi mağazalara entegrasyonunun sağlanması planlanmaktadır.

DMarket Ana Özellikleri

 1. Yüksek Süratli Cevap : DMarket’in blok zinciri, saniyede işlenen 3.000 işleme kadar hız sunar. Bu, sorunsuz bir kullanıcı deneyimini kolaylaştırır.
 2. Esneklik : Ağdaki düğümlerin üçte biri dönem dışı bırakılsa yada tehlikeye atılsa bile, blok zinciri sorunsuz bir halde çalışabilir.
 3. Rust Dili : DMarket’in blok zinciri, segmentasyon hataları olmadan çalışan Rust programlama dilinde yazılmıştır. Bu şekilde, iş parçacığı güvenliğini güvence eder ve platform için gelişmiş güvenlik sağlar.

DMarket İşlem Süreci

Kullanıcı bir hesap oluşturduğunda, sistem DMarket tokenleri için bir cüzdan oluşturacaktır. Sistem, kullanıcının oyun içi öğelerini blockchain ağındaki cüzdanlarıyla otomatikman senkronize eder. Bu senkronizasyon, oyun geliştiricilerine sağlanan API vasıtasıyla gerçekleştirilir.

DMarket Kurumsal Kullanımı

DMarket için, PC ve konsol oyunları gelir yaratır. Bu gelir, nadir görülen oyun içi eşyaların ve bu eşyaların kaplamalarının ticareti ile artırılabilir. Mobil oyunlar, öğelerin dayanıklılığını artıran bu görünümlerin ticaretinden de kazanç sağlayabilir.

 1. Geliştiriciler, oyun içi öğeleri alıp satarak cirolarını artırma fırsatına haiz olur.
 2. DMarket ek olarak çevrimiçi mağazalara girişimci fırsatlar sunar.
 3. Bununla beraber, bu oyun içi öğelerin tasarımcıları kâr elde edebilir.

DMarket Kıymet Önerisi

DMarket, oyun geliştiricileri ve oyuncular için aşağıdaki kıymeti önermektedir:

 1. Geliştiriciler için : Platform, kitle erişiminde ve pazarlama yoğunlaştırmasında bir artış sunar. Eşzamanlı bir gelir artışı da var. Ek olarak, geliştiricilerin fanatik kitlesiyle etkileşime girmesine ve kendi oyun içi öğelerini oluşturmalarına olanak tanır.
 2. Oyuncular için : Oyuncular her tecim için oyun öğesi tecim ve güvenlik akreditasyonu şeklinde imkanlara haizdir. Bir oyundan diğerine geçerken depolanan tüm oyun içi öğeleri oluşturmak, toplamak ve saklamak için çeşitli fırsatlar vardır.

DMarket Token (DMT) Iyi mi Alınır ve Saklanır?

DMT Satın Alma

DMarket’in kripto para birimi DMT, Bittrex, CoinGecko, CoinCodex, IDEX ve YoBit şeklinde borsalarda satın alınabilir.

DMarket Token Depolama

DMarket coin’leri MyEtherWallet şeklinde herhangi bir ETH cüzdanında saklanabilir bundan dolayı DMT ERC20 uyumludur. DMarket’in kendi cüzdanı da güvenilir bir depolama aracıdır. Öteki depolama seçenekleri içinde Ledger Nano S ve Trezor şeklinde donanım cüzdanları bulunur. Exodus ve Jaxx bununla beraber DMT için depolama cüzdanlarıdır.

DMarket’in Geleceği Nedir?

 1. DMarket, Xsolla, Pantera Capital, 4A Games şeklinde video oyunlarının geliştirilmesi, üretimi ve yayımlanmasında çalışan 10 şirketle ortaklık kurdu .
 2. Ekibin en büyük önceliği DMarket’ten para kazanmadır. Ekip, işlem tutarı yöntemiyle üründen para kazanma ve bir DMarket Coin ekonomisi oluşturma üstünde çalışıyor.
 3. Gelecek için belirli bir yol haritası yok. Sadece şirket, tüm ürün güncellemelerini resmi blogunda sunuyor. Ethereum akıllı sözleşme işlevini tamamlamanın yanı sıra blok zinciri ağının gelişimini de tamamladılar.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir